| lbtc a întrebat:

Se poate directiona vointa si energii prin privire?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vorbesti de telechinezie?
http://www.forum.santamia.ro/......e-187.html
Se pare ca mai multe persoane au reusit sa mute prin vointa obiecte. Celebra este o gospodina din Rusia, Nina Kulagina, care in anii 1960 a reuşit să deplaseze pe o masă mai multe obiecte de mici dimensiuni, între care o verighetă şi o sticlă. Oamenii de ştiinţă au confirmat că nici un fel de forţă nu putea explica mişcările respective. "Teoria că telekinezia funcţionează cu ajutorul câmpurilor energetice, magnetice sau electrice, a fost formulată de cercetători în 1934 şi se mai bucură de credit şi astăzi."
sursa Wikipedia.

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Energie, desigur. Prin atingere, prin simplul fapt de a sta alaturi de cineva, se schimba energie. Vointa? La ce te referi? La a manipula pe cineva sa faca ce doresti tu, printr-o simpla privire? Nu este posibil decat daca persoana este sub hipnoza si tu esti un terapeut cu grave probleme emotionale ca sa iti doresti asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate.forta fie cu tine. tinere padawan.in curand vei deveni un jedi.supces!