| Rizer a întrebat:

Se spune ca in 2012 vine sfarsitul lumii? Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| cutza a răspuns:

Nu prea cred.Asa sa zis si in 2000 si vad ca azi traieste lumea mai departe.Nimeni nu stie ce va fi, asa ca traitiva viata fericit si nu mai dati mare importanta acestor lucruri!
In orice caz cind va fi sfirsitul lumii noi nu vom mai fi pe acest pamint!happy

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate numai Dumnezeu poate sa stie cand va veni sfarsitul lumii si deja actorii au facut film cu 2010 da de unde stiu ei ca exact asa va fi? pentru ca Dumnezeu va da sfarsitul lumii cum vrea si cand vrea el cu foc cu apa nimeni nu stie, asa ca copii care stiu si care le e frica nu va speriati sau nu credeti ca peste 2 ani o sa muriti ca nu stie nimeni daca este adevarat sau nuhappytraitiva viata la maxim si nu va mai ganditi la astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine fugi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da va veni dar dupa calculele mele prin 2020 va veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu daca vine sf lumii, dar cert e un lucru, ceva se va intampla, ceva grav, urmariti evenimentele care se produc (inundatii, cutremure etc )orbi trebuie sa fim sa nu vedem toate astea, nu ne ramen decat sa ne rugam la Dumnezeu (se zice ca chiar daca nu va fi sf lumii, nimic nu va mai fi ca acum ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e sa ne gindim la profetiile lui Nostradamus atunci se stie ca 70% din ele sau adeverit ca de exemplu:al-II-lea razboi mondial, el a mai povestit despre domnia lui Napoleon, despre ascesiunile lui Hitler, despre asasinarea presedintelui american John F.Kennedy si inca multe altele...eu cred ca este adevarat ca in 2012 vine sfirsitul lumii deoarece ne-au ramas doar 30% din profetiile lui Nostradamus care inca nu sau adeverit.Nostradamus mai relatează că va fi şi cel de-al Treilea Război Mondial, care va dura 27 de ani, menţionând şi venirea Antichristului din Orientul Mijlociu. Se crede ca al 3-lea Război Mondial va începe după moartea ultimului Papă (cel ce va urmă după moartea Papei Benedict al XVI) care va fi asasinat de anticrist dar anticristul va fi Osama bin Laden.Indiferent daca realitatea prezentului de astazi,( viitorul lui Nostradamus ) a fost sau nu prezisa cu succes dincolo de zecile de speculatii si manipulari un lucru este cert :Nostradamus este profetul de care au auzit toti si a carui profetii sunt cele mai asemanatoare sau asemanate cu realitatea evenimentelor trecute sau in curs de desfasurare. Dar cind pronuntam cuvintul "sfirsit" noi ne imaginam ca parca toata umanitatea va disparea de pe globul pamintesc dar acest cuvint poate sa semnifice inceputul unei noi ere unde noi nascutii vorfi un fel de mutanti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! anul sfarsitului se afla dupa cate pagini are biblia si mai adauga un zero! sfarsitul vine in anul 14120

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie ce va urma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti nebuni numai Dumnezeu stie cand vine judecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba lasati ma melodramele astea nu vineni nimeni si nimica... Nu au ce face aia maoh go on bft :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. dar cind o sa vie atunci vom sti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie numai DUMNEZEU stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat soarele acum este i trezire si din cauza soarele va distruge site-urile de pe net electricitatea posturile TV telefoanele dupa cum am inteles va avea loc o reactie magnetica ai sa vezi singur ca niste pete va aprea pe soara ele si acum apar cite odata uitate la soare mai ales diminiata sau seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina pe 21 decembrie 2012 100% deoarece oameni de stiinta au descoperit ca niste meteoritzi o sa cada pe pamant iar noi o sa facem buff happylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potolitiva laughing) o luat o razna oata lunea! NU VA VENIT NIK! doar daca va fo i schimbare majora atat tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai vine in 2012 si vine in 2010 asaca traitiva vieata pana in 11. 11. 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sfarsitu lumii? sfarsitul sil face omul cu mana lui... dar sfarsitul lumii nu va fi niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca avem incredere in Dumnezeu si ne dem la credinta nu cred ca va veni sf lumii in2012 dar dupa cum e lumea ci in 4065ani nu se stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu se credea si in anul 1000 ca va fi sfarsitul lumii si in anul 2000 la fel acum se crede ca in 2012 asa poti sa zici an de an ca va fi sfarsitul lumii! cum a zis una la happy hour ca ava fi un cutremur in Romania prin septembrie si suntem in noiembrie si nu s-a intamplat nimic asa ca sa nu mai credem in zvonuri cand expertii vor pune punct acelei odei adica sa spuna ca va fi sfarsitul lumii pe data "x" atunci si numai atunci va fi adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Previziunile sunt sumbre pentru perioada premergatoare anului 2012. Dupa 2010, Europa va suporta o schimbare radicala de clima si se estimeaza ca milioane de oameni vor muri din cauza foametei si a razboiului. La nivel planetar, avem de`a face cu o inversiune a polilor magnetici, fenomen care se petrece o data la 13. 000 de ani, deci de doua ori intr-un mare ciclu cosmic de 26. 000 de ani. De asemenea, asistam la o crestere a rezonantei magnetice a Pamantului, care a inceput din 1980. Prin urmare, in anul 2012, timpul va atinge valoarea zero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii in nici un caz. Au facut filmu ala 2012 si de atunci au bagat groaza in noi. si chiat si asa daca vine e voia lui Dumnezeu.eu va sfatuiesc sa va traiti viata la maxim pana in 2012 si daca vine bine si daca nu e si mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vreo 4-5 variante ale sfarsitului 1un meteorit ne loveste 2erupe un super vulvan din america centrala si ne omoara pe toti 3 un antihrist ne va controla cu niste microcipuri 4 se schimba polii 5 o explozie solara 6ne loveste o alta planeta 7o gaura neagra o sa se formeze in centrul pamantului 8vine o era glaciara. etc... etc... sa nu credeti asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe data de 24 decembrie 2012 se termina calendarul maya.Se spune ca Soarele va fi inghitit de o gaura neagra sau cel putin ceva de genul acesta. Vom ramane in intuneric si unii dintre noi vor muri de foame si de pe urma razboaielor. Vom deveni mult mai avansati in tehnologie iar ADN-ul nostru se va modifica.
Zic si eu ce-am citit dar nu prea cred ca se va intampla asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca numai Dumnezeu stie cand vine sfarsitu lumii pentru ca daca El vrea poate sa dea si maine sau peste cateva lunii sau in 2012...Asa ca eu nu cred in prostiile astea...si ar trebui sa nu credeti nici voi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuh vine sfarsitu lumi ca daca vinia vinia de mult da cat vria dumnezeu vine sfarsitul lumi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mah ii adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu cred nici dumnezeu nu poate controlaasta doar daca vad cu ochi vai crede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in sfarsitul lumii pentru ca so mai zis asa dar totus nu stiu eu numai dumnezeu stie cand va veni