| YTBDrawingBase a întrebat:

Se zice ca atunci cand dormi cu fata in sus visezi urat.Carui fapt se datoreaza?

Răspuns Câştigător
| yonutz1 a răspuns:

Crede-ma, nu e adevarat.

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sotia si toate femeile pe care le-am avut visau frumos.

| 13 a răspuns:

Probail pentru ca atunci cand dormi cu fata in sus,avand capul pe perna. Respiratia devine mai grea. Asta,combinata cu un pic de caldura in camera poate provoca cosmaruri destul de nasoale. Ce ti se intampla in timp ce dormi afecteaza foarte mult ceea ce visezi. De exemplu daca e foarte cald in camera si ai mancat si prea mult inainte sa te culci. O sa ai un discomfort imens,o sa trasnpiri tot,o sa te foiesti si o sa visezi urat. Daca vrei sa visezi frumos,incearca sa eleimini stresul cat de mult, sa mananci sanatos, si sa fi optimist. Gandurile rele constante pot provoca adesea cosmaruri. Sper sa fi ajutathappy

| Marius151 a răspuns:

@efrumuseti nu exista draci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracilor :)

http://saccsiv.wordpress.com/......-la-draci/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca dormi cu fata in jos visezi frumos, ce sa mai visezi daca ai gura si nasul astupate? vrajeala

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Aseara am dormit cu fata in sus si am visat ca eream fratele lu' pedobear...

| wiufh a răspuns:

Vai! Deci de aia am avut eu cosmarul ala ingrozitor aseara?!
Bine ca ai zis! laughing
Oricum, probabil se datoreaza presiunii exercitate asupra anumitor parti ale craniului/creierului pentru o perioada mai lunga de timp.
Este doar o parere, dar cred ca asa e.
Funda?

| Channel_8872 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat. Daca e sa visezi urat visezi oricum ai dormi.

| p0lsky a răspuns:

E o superstitie, in cazul tau coincidenta, dorm asa de cand ma stiu si nu am mai avut un cosmar de ani de zile