| justagirlll a întrebat:

Poti sa dormi fara sa visezi?

12 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Da, normal. De obicei, eu nu visez. E ca si cum ai vedea un cer negru, e inexplicabil

| petrica1111 a răspuns:

Este imposibil sa dormi fara sa visezi.Sa stii ca in fiecare seara visam cate ceva, doar ca uneori pur si simplu nu ne amintim.Ne amintim doar visele dinspre dimineata.Sau cateodata acela la care ne trezim, sau care ne sperie.Un om poate avea un vis care i se pare foarte lung in 3 sec,unele vise dureaza doar atat, doar ca noi le percepem mai lungi. Cred ca un om daca nu ar visa, ar nebuni.

| eusicumine_4355 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, pentru ca in somn creierul iti recicleaza toata informatia care ai adunat-o in timpul zilei si ti-o prezinta sub niste forme...ciudate sa le spun asa.Am vazut in un film ca puteai sa iei pastile si sa nu mai visezi, dar cine ar face asa ceva? laughing

| LaYeR a răspuns:

Se poate, la oamenii fara imaginatie.

| Arisu a răspuns:

Salut,nu,nu poti dormi fara sa visezi.Omul viseaza mereu cind doare insa cind se trezeshte uita ce a visat sau tine minte.

| Lunia a răspuns:

Da se poate sa nu visezi ...Eu am cate un vis de fiecare data si uneori visele ma fac foarte obosita (depinde daca adormi mai repede sau meditezi, eu de obicei meditez 1 ora) ...in schimb uneori nu visez si ma simt revigorata si plina de energie happy

| Casualties a răspuns:

Desiguri ca poti. Eu nu stiu exact cum e. Dar daca nu visezi, cum te culci, parca imediat te trezesti, dar de fapt trec vreo 7-8 ore, depinde cat dormiti voi. E cam ciudat acest lucru.

| DeathDealer a răspuns (pentru Casualties):

Man, e tocmai invers... cand visezi ti se pare ca timpul trece foarte greu si cand te trezesti zici ca ai visat toata noaptea. GRESIT: un vis nu dureaza mai mult de 5 secundewinking

| Frigg a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Unii oameni viseara mai des decat altii. Iar alte persoane nu viseaza deloc intr-o viata.

| Aaaandreeeeeeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu...de fiecare data visam.dar dimineata.nu ni le amintim:*

| Brotac a răspuns:

Eu cred ca visez de maxim 3 ori pe luna daca am noroc... in cel mai rau caz nu am visat timp de 6 nopti. eu cand ma culc parca ma trezesc in urmatoarea secunda, doar ca e dimineata

| cosminbacau133 a răspuns:

Nu poti, doar ca atunci cand te trezesti uiti apoximativ tot ce ai visat.