| anonim_4396 a întrebat:

"Si-a dat seama ca viata vietii trebuie schimbata si intretinuta in asa fel incat sa-si poata traii traiirile "
E ceva adevar in cele de sus, ce semnificatie are pentru voi "viata vietii " si "as traii trairile"?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Viata vieti schimba schimbarile mancand untul unturilor cu dulceata dulcetilor, ceaiul ceaiurilor si traim trairile si fericirea fericirilor la bătrânetea bătrânetilor. Scuza scuzelor daca raspunsul raspunsurilor nu este pe intelesul intelesurilor la tonţii tonţilor. Funda

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Pai se putea sa nu intervina si poetesu'? laughing

Fara tine nu rasare nici o floare
Fara tine acest site nu are gloss
Cu postarea ta "dispretuitoare"
Ai lasat pe multi... cu privirea'n jos

Ce funda tatutzu? meriti ditamai clopotul de la Manastirea de Taici

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

La manastirea de Taici
S-a creat o zarva mare,
Clopotul bate in-truna
Ca a venit... Harababura.

| IMINENT a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici de el, ca e poet
Dar vorbeste cu dispret
Arunca rime la intamplare
In cine/ce-l doare cel mai tare.
E un alcoolic, e si caprar
Dar imi place, ca are har
Te amuza, asta e cert
Gata cu lauda, ca ametesc
No, legat de intrebare
Inca nu am intrat in crama mare
Sa-mi aleg un vin bun, de casa
Sau o bere sau o spirtoasa.
No, eu va las, puteti sa filosofati
Ca sunteti apropriati, ca doi frati.

| harciog a răspuns:

Cei mai multi fac o stiinta din a trai, ceva simplu care nu cere nici o stiinta

| WhatheWow a răspuns:

Are oarecum un sens si se refera la faptul ca in viata sintem toti dar nu toti o traiesc cu adevarat iar pentru a-ti trai trairile trebuie sa-ti implici si sentimentele.

| KSDT a răspuns:

Chiar vroiam sa-ti raspund, dar m-ai pierdut la "sa-si poata traii traiirile". Nu era ceva important, nu?

| anonim_4396 explică (pentru KSDT):

Stiu si eu... ai compus vreo poezie ceva? laughing)

| KSDT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai intreaba-te, poate-ti iese. Stiu si eu... big grin