| Yohei a întrebat:

Si-a mai pus cineva intrebarea,, Ce se intampla cu noi, inainte sa ne fi nascut?'' Gen, cu 2-3 ani in urma...

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic, fiindca nici nu erai conceput si nici prin gand nu el trecea parintilor ca te vor avea.

| aXy99 a răspuns:

Nimic pentru ca nu existi.
Da, este greu sa iti inchipui, dar asa sta treaba.

| StrongHeart a răspuns:

Hai să zic cu 5- 10 ani înainte să mă nasc.
Să vedem..Steaua câștiga campionatul cu cel mai bun portar, maestrul Duckadam, Ceaușescu și cu tovarășa erau linșati tocmai în ziua de Crăciun și peste ocean Tupac se certa cu Biggie.
Tot atunci, internetul abia ce începea să prindă popularitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu noi, adică cu fiecare din noi.
Adică cu un individ. De exemplu cu dta.
Este la început un ou feminin, ovul și un ou masculin numit spermatozoid. Ele sunt niște ființe incomplete, care transmit viața mai departe. Când se întâlnesc apare o ființă, un individ, care ești dta. Existai dta ca individ înainte de această întâlnire? Nu, astfel ai început să exiști la această întâlnire. Dta nu ai existat înainte de această întâlnire. Astfel întâmplări cu dta nu au avut loc înainte de această întâlnire. Astfel întrebarea nu are sens.

| CIaudiu a răspuns:

Absolut nimic, inca nu existai. Sau esti vreun fanatic religios din ala care are o teorie existentiala propie?

| SingleForOne a răspuns:

"Ce se întâmplă cu noi, înainte să ne fi născut?"
Tu ești combinația dintre genele tatălui și mamei tale, iar existența ta depinde de activitatea pe care o fac în viața lor (mănâncă sănătos, fac sport, relaxare, muncesc bine, citesc -în alte cuvinte, își îmbunătățesc mintea, corpul și genele /mănâncă nesănătos, nu fac sport, mereu sunt stresați, nu muncesc îndeajuns sau muncesc extrem, nu citesc, etc, - iar rezultatele, cred că le știi-).
Doar în cazuri extreme copilul poate depăși genele părinților, să zicem că ar deveni un geniu de la 1 an, și termină facultatea când cei de aceeași vârstă cu el abia termină liceul. Pe de altă parte, ar deveni foarte sportivi, iar părinții mănâncă McDonald's în fiecare zi.

Dacă e să o luăm pe partea cu divinitatea, spiritualitate, viața anterioară, e altă poveste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba le trecea, că de aia au făcut sex.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sadrian46):

Cu 2-3 ani in urma, este posibil nici sa nu se fii cunoscut parintii lui, deci nu aveau cum sa-l planifice.

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu am fost incarnat intr-o pisica de casa, grasa, lenesa, rasfatata si care zgaria deosebit de rau, apoi am murit de inima, de la atata grasime, iar acum sunt un dude gras si lenes big grin

| NunuNini a răspuns:

Existai cu 2-3 ani in urma? Ai inceput sa existi la data conceperii.

| Werrich a răspuns:

Da, pai ti-ai calculat sa vezi ce ai fost in viata anterioara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Înainte de a fi CONCEPUT
https://youtu.be/knxmnngefH4 NU EXISTAI!

| johnnny123 a răspuns:

Da, multi oameni si-au pus intrebarea asta. De regula oamenii care cred lucruri absurde, de genul "sufletul este etern".

Iti voi raspunde la intrebare cu o alta intrebare: Unde era pictura Mona Lisa inainte ca Leonardo DaVinci sa o picteze?

| Frank51 a răspuns:

Din punct de vedere biologic și științific deja existai și înainte, sub altă formă, dacă te întrebi de ce avem conștiință și cum se activează aceasta, nimeni nu știe.

Toți oamenii, și toate lucrurile care au existat vreodată, încă există sub altă formă.

Toți oamenii și toate lucrurile care vor exista în viitor, în prezent există deja sub altă formă.

| Sn4k3 a răspuns:

Care-i logica?

| Mogiojojo a răspuns:

Existai și atunci dar nu îți amintești! Ți s-a șters memoria când ți-au luat suzeta. ai văzut Baby Boss?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| InYourPants a răspuns:

Citeste ziare de atunci

| InYourPants a răspuns:

Parinti tai isi dadeau tarcoale asta daca nu te-au facut din greseala

| sabin89 a răspuns:

O întrebare mai interesantă ar fi: Dacă părinţii s-ar fi cuplat la un alt moment, ai fi ieşit tot tu sau altul?