| Mehaita a întrebat:

Ce se intampla daca pisica mea lasa un pui nou-nascut in urma deoarece si-a schimbat cuibul si eu il gasesc dupa 2-3 ore de atunci, miscandu-se foarte putin cand este atins?

Răspuns Câştigător
| olga13surugiu a răspuns:

Nu este plăcută situația o cunosc trebuie sa găsești pisica și sal îl împreunezi cu nou născutul sa îi dea căldură. Dacă nu o găsești îmi spui de odată și iti scriu ce sa faci înainte sa o cauți ia o sticla toarnă în ea apa calda înveleșteo cu ceva subțire ia o pătură mai călduroasă inveleste pisicutul în ea și sticla de asemenea.

| olga13surugiu a răspuns (pentru olga13surugiu):

Ai găsit? Cuibul pisicii?

| Mehaita explică (pentru olga13surugiu):

Puiul este în cuibul mamei dar este foarte rece, mișcă doar când mă simte și sta tot timpul cu gura deschisa

| olga13surugiu a răspuns (pentru Mehaita):

Pune-l la mama sa sa sugă lapte va simți mirosul de lapte și posibil își va reveni treptat trebuie sa ai grija ca el sa manînce. Îl pui la mijloc lipit de mama sa și de ceilalți săi fie cald. Motanasi de genul sunt ignorați de mamele sale pentru ca nu-s activi trebuie sa îl ajuți pune-l tot timpul la mama sa ca săi dea atenție sal îl spele numaidecit spălatul asta are o contributie la dezvoltare.

| Mehaita explică (pentru olga13surugiu):

Și-a revenit, ultima dată când am verificat era cu ceilalți pisoi mancand

| NOname a răspuns (pentru Mehaita):

Ce bine! happy

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E posibil să fie un pui bolnav (unele animale uneori îi abandonează).
Pune-l lângă mama şi speră că va fi bine!

| Fatamuntilor a răspuns:

Am trait o asfel de experinta. Pisica lasase doi puiti in afara culcusului la o zi dupa ce-i nascuse.Stiam ca daca sunt atinsi e posibil sa ii parasesca, totusi am zis ca nu am nimic de pierdut.I-am pus incetisor langa mama lor care i-a acceptat. Ulerior i-a schimbat locul i-a carat pe toti in alt loc, pana i-a scos in lume.In momentul de fata in curte am doua randuri de pui -sapte bucati, fratii lor mai mari doua pisicute si mama lor pe care ii hranim cativa vecini!

| Mehaita explică (pentru Fatamuntilor):

Și pisica mea l-a acceptat dar este galben pe partea dreapta gatului

| Mehaita explică (pentru Fatamuntilor):

Pisica nu ii va părăsi daca ii atingi, ea le muta locul doar daca te duci la culcușul ei când este și ea