| Meme10Memu a întrebat:

Stabilitatea transformărilor e conferita de faptul ca nici o particula elementara nu are mai mult de o stare intr-o cuanta de timp?

Răspuns Câştigător
| LoremIpsum a răspuns:

Indubitabil.

| Meme10Memu explică (pentru LoremIpsum):

Daca nu ar fi asa cand omul face o alegere ar face de fapt doua sau mai multe alegeri. De exemplu daca nu ar fi ca in intrebare cand omul ar alege sa mearga inainte ar merge si inainte si inapoi. Sau timpul s-ar scurge si inspre viitor si inspre trecut in acelasi timp. Iata o exemplificare la nivel macro a ceea ce nu se intampla la nivel micro adica intr-o cuanta de timp o particula elementara nu ocupa mai mult de o pozitie in spatiu sau nu are mai mult decat o stare.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Wow, in ce limbă vorbești?