| Reinertsen a întrebat:

Stie careva chestii sataniste, gen miscarile de obiecte si faza cu transa? am nevoie sa invat ceva despre astea.

8 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Fitar credintele tale aiurea in satana si dumnezeu, nu exista nici unul happy

| Liviu a răspuns:

Hmmm,cati ani ai pentru inceput? apoi mai vorbim,probabil iti voi explica eu unele lucruri,cu toate ca sunt ateu. Pana sa devin ateu credeam si eu in lucruri de genu satana,duhuri, iele, moroi, strigoi.
Insa inca mai acele cunostinte de baza despre aceste povestioare fantastice, vreau sa le impartasesc cu bucurie cu tine.

| Sevrajkansas a răspuns (pentru Liviu):

Le poti imparti chiar si cu mine. Poate stii ceva mai mult decat simplele lucruri ce stau la baza lor!

| Liviu a răspuns (pentru Sevrajkansas):

Daca e sa cauti nod in papura,cum eu cautam cand nu eram ateu,gaseam fel de fel de informati si credeam tot ce citeam,prin urmare demoni,vrajitoare,yele,strigoi,moroi,totul credeam ca e adevart. Vrajitoria,magia neagra,multe ritualuri de protectie, proiecti astrale, planuri astrale, invocari de demoni, si altele. Inainte totul ma facea sa tremur, acum ma face sa casc laughingDaca crezi in lucrurile astea poti face un infarct noaptea singur pe strada daca te sperii.

| Sevrajkansas a răspuns (pentru Liviu):

Si daca-ti spun ca sunt adevarate?tongue

| Liviu a răspuns (pentru Sevrajkansas):

Crezi tu? eu unu nu cred in nimic, sunt ateuhappyfiecare cu convingerile sale.

| thegatekeeper a răspuns:

Satanismul nu are nicio treaba cu puterile telekinetice sau cu altele asemanatoare. Satanismul este o religie ca oricare alta si nu presupune cliseele pe care le vezi in filme: dormit in cimitir, sacrificat gaini si capre, baut sange, orgii etc.
Cat despre capacitatea de a misca obiecte cu puterea mintii, se numeste telekinezie si poti gasi mai multe informatii aici:
http://www.descopera.ro/......ea-din-loc
http://telekinezie.blogspot.ro/

| dragos38 a răspuns:

Nu sunt chesti sataniste, nu te mai lua dupa popi care au zapacit creierul uman timp de 2000 si ceva de ani cu prosti, unele persoane au capacitatea aceasta de a misca diferite obiecte de la distanta cu ajutorul mintii umane, totii oameni sunt dotati cu calitati psihice si motrice tot ce este de facut este sa ni-le dezvoltam ex.fizice dezvolta calitatiile motrice si calitatiile psihice tot prin ex. specifice, deci religia nu este decat o intoxicare