| mihai5130 a întrebat:

Stie cineva tiganeasca? Daca da, scrieti va rog citeva expresii si traducerea.

Răspuns Câştigător
| ZąÑyKąąą a răspuns:

Sukar nu inseamna dulce inseamna frumos
so halean = ce ai mancat?
cai san? = unde esti?
so mai phenes? = ce mai zici?
chi bori - nora ta
miri romni- nevasta mea
me roma- barbatu meu
me iaca - ochii mei
ci janau - nu stiu
ci janel- nu stie
janes rromanes? - sti tiganeste?
merav anda tute - mor de tine [ merav se citeste merau]
iubiptu but - te iubesc mult
san moro ilo - esti inima mea
san mara viata -esti viata mea
iubiptu sar ma iaca - te iubesc ca ochii mei
pala tute me merav - pentru tine mor [ merav se citeste merau] tongue
ti-as mai scriee dar nu mai am timp.care vreti se invatati dati add : alina_dulce_te_seduce si va invatbig grin

| Sмilеfояме a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Buna. Vreau si eu sa ma inveti. big grin Mai ai id asta? puppy dog eyes

| Raysa_Medeea_1998 a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Îmi dai si mie add Medeea Raysa sau spune-mi ce poză ai la profil

| AV_Veraa_2003 a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Da mi add pe Facebook,,,, Veraa AV

| ILake a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Cum se zice Maine dau simulare in tiganeasca repede te rog

| Kozcuoglu_Emir_1910 a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Alina_dulce pe ce te gasim? Ca mess numai are nimenilaughing)))

| Chris_Chriszti_1983 a răspuns (pentru ZąÑyKąąą):

Pala=după,nu pentru

21 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Sukar = dulce
tabarles = ( sa fugi daca auzi asta ) sa-l batem.
so cares = ce faci
beshau = stau
Si cam atat, caci astea mi-au mai ramas, caci am avut o experienta nnasoala, si am fost nevoi sa invat.
Poate gasesti mai multe de la altii, sau poate altii, nu o vad ca pe o acumulare de cunostinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu vreau sa invat putin limba asta asa de ciudata si sper sa reusesc. meraptuchi-mor dupa tine; sevyiorum-te iubesc.kanelo-frumos...stiu mai multe dar acum nu imi mai vin in minte! sper sa reusesti sa inveti ceva...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sukar-e frumos dar nu dulce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tabarles-loveshtel, mucles-lasa-l in pace, auarde-vino incoace, so keres-ce faci?, misto-bine, beshau-stau, deles-dhai(o lovitura), ja kere-du-te acasa, maraptut-te bat, san dilo-esti nebun, san-esti, dilo- nebun, mucman-lasa-ma in pace, morau chea daa-so f... t pe mata, car-p.la,mingi-p.z.a,bul-c.r,mui-gura,hai te marasles-hai sa il batem, hamos-mancare. stiu mai multe dar nu am timp sa le scriu pe toate.

| Bruneta_Floricika_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mucles nu este lasa-l in pace inseamna sa taci

| Brighitte_Denisa_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum se zice pe tiganeste mor?

| Gabriela_Cristina_1994 a răspuns (pentru Brighitte_Denisa_1996):

Merav ( se citeste merau)

| merrrryem a răspuns (pentru Gabriela_Cristina_1994):

NU E MERAU te dileos nebunilor Terminați merau înseamnă aoleu

| Mrl_Oana_2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haoarde*

Răspuns utilizator avertizat
Alte răspunsuri
| Cosmin_Andrei_1995_V4aK a răspuns:

Ha mo car-mancameai pl

Alte răspunsuri
| Sandu_Alina_1987_H4fB a răspuns:

Ma poti invata si pe mine!