| YouWillDie a întrebat:

Stie cineva vreo explicatie, de ce anumite stele scot niste culori diferite si palpaie? Aseara am vazut vreo 2 stele de genu, prima data am crezut ca este un avion, dar nu era un avion, erau stele. Mai erau si stele asa mai rosiatice. Stie cineva acest fenomen? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Misfits a răspuns:

Multe stele se pot vedea ca puncte strălucitoare pe cerul nopții. Ele tremură sau sclipesc, aceasta însă numai aparent, datorită turbulențelor din atmosfera terestră -sursa Wikipedia

2 răspunsuri:
| doesntmetter a răspuns:

Uaaaauuu... Ce noutate... „Scot" culori diferite, fiindcă ard. Mare chestie.

| mahomie4life a răspuns:

Citisem pe o revista
cateodata se pot zari planetele insa sub forma unor stele, ori ai vazut asta ori avione