| DonCheloo a întrebat:

Sufletul este demonstrat stiintific?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Normal ca nu, si cu cu totii stim, ceva care nu a fost inca demonstrat nu se considera ca exista.Deci, pana nu o sa se demonstreze, nu exista.

| Thunderstruck a răspuns:

Demonstreaza-mi tu matematic ca exista ceva... Nu am mai auzit de demonstratie matematica pentru existenta unui obiect.

| oliviaaa a răspuns:

Nu, dar cu totii il simtim.

| shhhs a răspuns:

Nu, nu exista dovezi stiintifice viabile care sa demonstreze ca sufletul exista.

| CryChristiAN a răspuns:

Daca sufletul s-ar demonstra stiintific, ateismul ar ajunge la 0%. Exista suflet, dar nu se poate demonstra.

Ca sa demonstrezi sufletul, e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ba nu ar ajunge la 0%, daca s-ar demonstra, ipotetic vorbind, ca sufletul exista, mai sunt mii de teorii de unde vine el. Poate este pur si simplu ceva natural. Gandeste-te ca nu doar crestinismul sustine ideea de suflet.

| stpu a răspuns:

Sufletul e ca Dumnezeu - crezi sau nu crezi in el. Altceva nu poti face.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nu

| DonCheloo explică:

laughing))