| anonim_4396 a întrebat:

Te-ai intrebat vreodata ce se va intampla dupa propria moarte?

27 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

M-am intrebat. Nu o data, ci de patru-cinci oriconfused Tu, de cate ori?

| JustmeV a răspuns:

Da

| Mădă0611 a răspuns:

Da, eu dispar, ma gandesc la restul, si cel mai tare ma incanta gandul ca o sa vada lumea ca daca nu mai sunt lucrurile n-o sa mai fie curate laughing, doar eu imi ard degetele pentru a curata cu clor si mult detergent una alta, iar ce nu e curat miroase urat. Abia astept love struck
O sa incep sa ii amenint ca daca nu ma incinereaza o sa-i blestem; nu exista blesteme, dar don't tell anyone

| Frank51 a răspuns:

Imi este frica si sa ma gandesc la moarte, in fiecare zi aproape plang(am 17 ani) si normal ca m-am intrebat, dar raspuns -ul nu l-am primit, imi este foarte greu sa vad cum toti copii se distreaza si numai eu ma tot gandesc la asta sad nu stiu ce sa mai fac, viata mea devine din ce in ce mai sumbra, stau cel putin 12 ore la PC in weekend stau chiar si 18 ore, imi pierd vremea... crying((((((

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

In viata te distrezi doar atunci cand reusesti sa uiti de multitudinea problemelor, intrebarilor si ideilor pe care le ai in cap si iti prajesc creierii dar unii sunt fericiti tot timpul ceea ce rezulta ca sunt redusi de ceva, asta nu insemnand neaparat ca sunt prosti..eu cred ca pe multi ii limiteaza societatea fara sa isi dea seama si ajung la varsta de 17 ani sa fie niste scursuri fara cultura generala
si eu am sentimentul asta cateodata dar decat prost si fericit mai de graba asa

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand am zis distractie m-am referit in general la toate (iesiri in club/discoteza/bar, aventuri, sex in grup, etc ), Eu zic ca mai bine eram prost si fericit, macar nu ma gandeam la astea, cine stie cum o sa fiu la 30 de ani de exemplu...

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Tot ce ai enumerat mai sus in afara de aventuri care mi se par niste chestii interesante daca te referi la ce cred eu le consider niste chestii fara morala. adica ai vrea sa faci sex in grup cu toate **** tampite si sa te pupi cu ele care au supt cardanu la toti terminatii in loc sa ai prietena o fata de treaba care va fi alaturi de tine toata viata, esti serios ca asta vrei?
ma nu zic ca mersul intr-un club la un concert sau intr-un bar cu 2 prieteni la o bere din cand in cand este un lucru fara morala dar cum o fac liceenii fara respect fata de nimeni si multa smecherie..scuipa pe strada, arunca gunoaiele in mijlocul drumului si dupa ii apuca rasul
chiar ai vrea sa fii asa?laughing sincer am un dezgust fata de lume si din motivul asta mai de graba prefer sa stau inchis in casa si sa ma dau cu capul de pereti ca nu inteleg viata
eu doar mi-am spus parerea mea. daca tu ai vrea sa fii ca ei sa stii ca nu poti, am incercat intr-o vreme inainte sa inteleg dar asta sunt eu si n-ai ce-i face. tot 17 ani am
pace

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Frank51):

Toti mor, stai linistit, unde mergi tu, o sa mearga si restul omenirii...

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect celor care mai si gandesc in ziua de astazi happy

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect tie. Traim intr-o lume nebuna.

| Lizzu a răspuns (pentru Frank51):

Fa-ti prieteni..macar daca stai la PC vorbeste cu lumea, incearca sa legi prietenii si sa te vezi cu persoanele cu care ai pasiuni comune.

E bine ca recunosti ca e pierdere de timp si ca-ti dai seama si simti ca ceva nu e bine.
Fa abonament la sala si mergi 1-2 ori pe saptamana,ajuta mult la relaxarea creierului sau mergi singur in parc, citeste.
Poate ai colegi de scoala cu care te intelegi mai bine.
Nu are rost sa plangi pentru nimic, esti inca prea tanar.

Moartea, daca e sa vina, vine si daca te gandesti la ea si daca nu. Asta e viata. Tu fa ce-ti place si ce te face sa te simti bine si lasa gandurile sumbre, nu sunt bune, sunt negativiste si iti produc o stare de depresie care se poate agrava.

Profita in ce fel vrei de anii tai si de zilele de acum.
Ai grija de tine...

| HueyFreeman a răspuns (pentru Frank51):

Nicio activitate care iti place nu este o pierdere de timp.

| Dariusuu a răspuns:

Nu odată m-am întrebat, în sinea mea mă gândesc dar nu pot da un răspuns.

| Lizzu a răspuns:

M-am intrebat de milioane de ori, dar cu ce rost?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea se intreaba, nimeni nu primeste raspuns..suntem praf

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, m-am intrebat. Toti ne intrebam ce o sa fie dupa moarte. Nimeni nu da insa un raspuns cert. Poate doar ipocritii.

Răspuns utilizator avertizat
| Scarbo a răspuns:

Parerea mea e ca omul, dupa moarte ori va disparea pur si simplu, ori va trai intr-un continuu vis, dar habar n-am cum se poate intampla asta fara ca creierul ca functioneze.

| Buresbista123 a răspuns:

Nu,probabil voi putrezi in pamant, nimic mai mult si nimic mai frumos...http://www.youtube.com/watch?v=jyjNXdEGjO4

| Dumniezău a răspuns:

Da m-am intrebat de multe ori dar nu cred ca se va intampla ceva dupa ce murim.Pur si simplu vom fi ingropati si putreziti in gropi.

| contαbαndonαt a răspuns:

Numai lapte si miere happy, sper ca asta sa-ti rasp. la toate intrebarile ce te-au macinat pana-n present.

| lolium a răspuns:

O sa manance satenii mei coliva. asta o sa se intample

| SebylVane1890 a răspuns:

De multe ori...Niciodata nu e acelasi raspuns...

| deadwillow a răspuns:

Da si nu. Nu cred ca raspunsul de acum va fi valabil peste cativa ani,nu stiu daca va fi valabil maine sau peste doua ore.
O moarte aduce in urma sa o noua viata.
Sper sincer sa pot lasa ceva in urma mea,dar nu vreau sa mi se simta lipsa, nu vreau sa sufere nimeni pentru mine. Deci, as vrea ca dupa moartea mea sa fie toata lumea fericita, sa ma uite toata lumea, sa fie ca si cum eu ca persoana n-as fi existat...
Insa pe moment i'm still alive and i wanna live...

| Essencest11 a răspuns:

Da! nu cred in porcari de genul ajungi in rai. Noi suntem energie vie, dupa moarte corpul nostru de dezintegreaza iar energia se imprastie in univers.

| Wongraven a răspuns:

Probabil incinerarea.

| LifeisALL a răspuns:

Da.Si cred ca orice sfarsit e un nou inceput. Cred ca dupa moarte o sa ni se puna in fata toate lucrurile pe care le-am facut iar noi o sa consientizam atunci ADEVARUL, de ce exista tot universul.Cred ca in moarte nu e un alt univers, ci acelasi, numai modul prin care percepem exteriorul va fi diferit, fiind coordonat de suflet.OK, e parerea mea.