Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Te deranjeaza mai mult o parere negativa despre persoana ta sau felul in care este exprimata?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Felul, dacă este unul impertinent, răutăcios, arogant, superficial, lipsit de logică şi argumente... Când o părere este exprimată astfel, tind să nu o iau în considerare. Dar accept criticile constructive, meritate şi lipsite de răutate.

25 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Felul in care este exprimata.
De exemplu, joc un joc, League of Legends, si acolo gasesti MULTI prosti, nu numai romani, ci din mai multe tari.
Nu de putine ori, am fost injurat, pentru ca nu faceam ceva bine, sau chiar daca faceam, nu-i convenea cuiva.
Si asta m-a deranjat, mult, sunt ok cu faptul ca nu toata lumea ma place, dar diferenta este, ca spre deosebire de tampitii de genul, pe care i-am injurat, persoanelor care mi-au atras atentia intr-un mod civilizat, si m-au invatat cum e bine si cum nu, le-am multumit.
Aveau o parere negativa, dar au exprimat-o frumos, civilizat, si m-au invatat cum e bine, pe aceia ii apreciez.
Si asta e peste tot, atata timp cat o persoana are vreo problema cu mine, dar o spune intr-un mod frumos, e ok, daca e bou si incepe sa injure, sau sa o spuna urat, ma deranjeaza.
Nu poti fi placut de toti, deci ar fi prostesc sa ma deranjeze daca cienva are o parere negativa despre pesoana mea.

| sabin89 a răspuns:

Nu ma deranjeaza nici una, nici alta. Parerea negativa a cuiva are pentru mine rezonante pozitive. Ma face sa ma gandesc oare de ce are parerea asta. Stii cum e, de unde nu e foc nu iese nici fum. Si ma determina sa ma concentrez asupra problemei in sine, care creaza acea reactie. Si vestea buna e ca pot sa ma corectez.

| Musique a răspuns:

Părerea negativă.
Oricât de frumos ar fi spusă, sau cât de urât/direct, doare la fel de tare.
O zi frumoasă!

| Biggiesan a răspuns:

Like-urile sunt cele mai periculoase!

| RAY a răspuns:

Exprimarea ei desigur

| OnuOnulică a răspuns:

Ambele ma deranjeza.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Parerile negative ma ajuta sa-mi corectez anumite carente.Modul in care sunt exprimate depinde de gradul de cultura al celui ce le exprima.

| MskDesign a răspuns:

Modul de exprimare, cu siguranta e acel mod care poate rani orgoliul unei persoane sau a ajuta acea persoana sa inteleaga parerea negativa.Depinde cat de constructiv este modul de exprimare. Abordarea negativa poate dauna si moral persoanei in cauza.Deci putin optimism in negativism nu strica.

| ErrorFound a răspuns:

Nu ma deranjeaza deloc. Incerc s-o folosesc pentru a ma intrepta sau a rade de acea persoana.

| MaliciousDeath a răspuns:

Probabil a 2-a, dar in general nu prea imi pasa.Nu e ca si cum n-as sti deja cauzele care ar fi putut determina o astfel de parere.

| Kalla a răspuns:

Amandoua.Ma enervez usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca mi-ar parea rau, dar in nici un caz nu m-ar deranja, pentru ca fiecare dintre noi are dreptul la o parere, indiferent de statutul lui.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi nu stiu sa-si exprime parerile negative, iar atunci cand o fac, se simt asa de bine de reusita lor, incat transforma totul intr-un moment artistic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy. Frumos spus!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are de ce sa ma deranjeze. Este opinia fiecaruia si nu ar trebui sa te intereseze nici pe tine ce gandesc altii. E bine sa stii tu cum esti si sa fii implinit/implinita cu ceea ce esti si ce te reprezinta pe tine. Daca tu esti multumit/multumita, atunci numai asta conteaza.

O zi placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele

| Doctorfishadi a răspuns:

Mai ales felul si contextul in care este exprimata aceasta!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu-mi pasa ce cred altii despre mine catus de putin.

| contαbαndonαt a răspuns:

Pfooai, am primit la critici aici in ultimul timp de sa o tot duc bine!laughing
Nu vreau sa mai spun si ce mi s-a reprosat, dar, luand-o mai pe scurt, as merita sa-mi agat un bolovan de gat si sa ma arunc in mare.Fac si eu un bine, mai scap lumea de un mar stricathappyCius.

| TempestUV a răspuns:

Daca cineva are o parere negativa despre mine prefer sa mi-o spuna in fata nu pe la spate.

| loveyouidiot a răspuns:

Cu siguranta felul in care e exprimata. Atata timp cat este facuta in mod constructiv, o remarca negativa despre propria persoana te face sa-ti pui niste intrebari... Dar daca este sub forma de jignire, este normal sa te deranjeze.

| YourDeath a răspuns:

Nu ma derajneaza nici cele pozitive, nici cele negative. Nu imi pasa ce cred altii despre mine, si desi avem dreptul sa ne spunem propria opinie despre ceva, pot sa si-o tina pentru ei. Dar daca mi-o spun, le respect parerea.

| PerianuPaula99 a răspuns:

Poate ca mi-ar parea rau, dar in nici un caz nu m-ar deranja, pentru ca fiecare dintre noi are dreptul la o parere.

| AdrianBboy a răspuns:

Pe mine m`ar deranja ambele dar mai enervant e felul in care este exprimata. (Parerea mea)

| Florentinacik1 a răspuns:

Felul de exprimare.