| OOOLEOOO a întrebat:

Te intrebi mai des, cat oare o sa mai traiesti, sau cat ai trait pana acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Traieste-ti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima pentru ca intr-o buna zi vei avea dreptate". Mi se pare exceptional acest citat si incerc sa fac tot ce e posibil sa traiesc viata pe care eu o vreau.
Ma intreb mereu daca viata pe care o duc acum este cea pe care eu o doresc si care sunt visurile, dorintele, experientele, sentimentele ce vor muri odata cu mine.
Moartea... fara ea n-as putea sa fac multe din lucrurile care le practic in acest moment.Ea este cel mai mare impuls spiritual.Acest fenomen ma ajuta sa inteleg ce e viata in esenta sa.Mi se pare irelevant sa stiu cat voi mai avea de trait daca eu nu traiesc asa cum vreau.Mai bine o viata scurta unde fac ceea ce eu vreau decat o viata lunga in care sa fii "inexistent".

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Tot timpul, cat o sa mai traiesc, sa stiu daca sa ma mai stresez cu ceva, si de obicei nu ma stresez...

| Duucu a răspuns:

Traiesc de la o extrema la alta, depinde de stare si situatie. Uneori sunt easy-going, alteori sunt super ambitionat, iar raspunsul la intrebarea despre cat mai am de trait se schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intreb cat o sa mai traiesc, iar cat am trait stiu deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pun întrebări de genul.

| Xpressurself a răspuns:

Intr-adevar, oare cat am trait pana acum? suficient cat sa fiu multumit si sa nu-mi para rau de nimic

| TeckTonik997 a răspuns:

Cui ii pasa cat mai voi traii? Nu conteaza cantitatea ci calitatea. Si daca ai un minut de train si daca ai 100 de ani, incearca sa faci ca aceea perioada sa conteze, sa te distrezi si sa nu regreti nimic.