| anonim_4396 a întrebat:

Tinand cont ca toate structurile vii de la bacterii pana la mamifere si om functioneaza dupa aceleasi principii, toate structurile vii au avut un stramos comun sau un creator comun?

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Creatorul cu siguranta il au comun! Insa "stramosul"nu! acestea au evoluat de-a lungul timpului insa fiecare organism are un "stramos"diferit! Meriti"a doua sansa"

| AndreiRobert22 a răspuns:

Iti pot garanta ca de fapt ADN-ul (ca pana la urma asta e forma de viata), a fost distribuit in toate speciile existente in ziua de azi inca de la inceput.