| 211wasgnij a întrebat:

Un individ suna la 112 anuntand descoperirea unui cadavru, politia soseste la fata locului, examineaza atent imprejurimile(nu gasesc nimc) si pe acel trup fara de viata.
Respectivul corp nu are semne vizibile si totusi e fara dar si poate o moarte suspecta.
La autopsie, medicul legist informeaza pe cercetatori cauza mortii dar nu poate sa-si dea seama despre natura mortii.
Trupul este transportat la Bucuresti si dupa o serie de analize, specialistii de acolo confirma ce a spus primul medic, si informeaza criminalistii ca au de-a face cu o crima.
Care e cauza mortii si cum a fost omorat acel om?
Daca as da mai multe detalii ar fi prea usor.

Răspuns Câştigător
| ndr2000 a răspuns:

Biologia umana, parca clasa a 7-a, criminalul i-a infipt un ac intre vertebre(exact sub ceafa) si acesta s-a sufocat. Locul crimei ramane aproape curat, doar cativa stropi se scurg dar dupa cateva zile aproape ca nu se mai vede nici o urma. E bine sa mai ramai cu ceva in capatana dupa ce ai terminat-o cu scoala.

17 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

A fost otrăvit cu [ ] cucută!

| Maximus a răspuns:

Statea pe o banca, navigand pe internet, si descoperind intrebarea ta, a facut infarct!
Maximus

| NickiMinaj a răspuns:

Individul era Cap-De-Mort si l-a invins in sfarsit pe Harry Potter doar uitandu-se in ochii lui?

| tiby_5017 a răspuns:

Cred ca e un banc de perspicacitate. E ceva cu individul ala care a dat tel. Ori e mortul ori eu sunt prea prost ori tu te-ai incurcat in detalii.

| AbstractGreen a răspuns:

Sinucidere, sa sufocat singur... presupun

| Chiuaua a răspuns:

Clar era mort, poate mort de beat

| Chiuaua a răspuns:

Sau a murit de plictiseala

| 211wasgnij explică:

Nu credeam ca e cineva care sa stie raspunsul corect, e bine totusi ca funda nu s-a atribuit pe baza a 5 voturi de folositor sau inteligent date la un raspuns eronat.

| PsychSţev a răspuns:

S-a sufocat.

| acarata a răspuns:

A fost otravit cred. laughing

| elizzu a răspuns:

Pai... a fost impuscat confused?

| sweet0girl a răspuns:

Din moment ce nu prezenta semne vizibile ar fi putut fi otravit

| sweet0girl a răspuns:

Daca nu prezenta urme ar fi putut fi otravit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza si natura mortii sunt unul si acelasi lucru. E irelevanta problema propusa de tine si continand prea putine indicii.

Răspuns utilizator avertizat
| Trixx_6414 a răspuns:

Pai...l'au omorat ca sa ne intrebi tu p noi dc a fost omoratrolling on the floor

| SayGoodbye_8586 a răspuns:

Otravid poate.
Nu imi dau seama, sunt prea putine detalii.