| soricelfrumusel15 a întrebat:

Salut happy La Academia de Politie sau scoala de agenti se face disectie pe cadavru, autopsie ceva?

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva. Am inteles ca la astfel de scoli se dau probe scrise si probe fizice (si eventualele teste medicale / psihologice ca sa vada daca esti apt/a pentru aceasta meserie). Alea cu cadavrele sunt la medicina.

| soricelfrumusel15 explică (pentru scully):

Da, dar se poate intampla sa faci practica sau ceva si sa vezi cum se face autopsie? Sau sa vezi cadavre(nu neaparat la autopsie)?

2 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Nici eu nu am auzit de asa ceva. Poate la medicina militara, dar la Politie nu.