| anonim_4396 a întrebat:

Un studiu al Universitatii din Luebek,comentat in Daily Mail,specifica, printre altele:
-Greutatea medie a creierului unui barbat este de 1350 gr., iar a unei femei de 1200 gr.;
-cresterea creierului se opreste in jurul varstei de 15 ani la barbati si 13 ani la femei
-70% din din caldura corporala se pierde prin cutia craniana la barbati, si numai 55% la femei;
-media baratilor petrec 3300 ore din viata pentru a se barbari, iar femeile peste 21000 ore,pentru a se machia;
-femeile au cea mai mare celula a corpului uman (ovulul),iar barbatii cea mai mica (spermantozoidul)
Ce parere aveti, in special voi FEMEILOR?

Răspuns Câştigător
| QueenOfSpades a răspuns:

Nu ştiu dacă sunt singura care a observat asta, dar am impresia că bărbaţii reţin mai repede anumite informaţii. Şi da, femeile sunt de obicei mai preocupate de cum arată, pentru că sunt obişnuite să obţină ce vor astfel şi măcar cu asta să impresioneze. Nu-i totuşi literă de lege. Sunt o grămadă de masculi nătângi, metrosexuali chiar şi o grămadă de tipe excepţionale ca inteligenţă. Eu ştiu, probail e normal ca femeile să fie mai încete la minte, din moment ce au fost obişnuite la cratiţă, încă din antichitate. Poate spun prostii, dar aşa văd eu lucrurile.
În concluzie nici nu-ţi dau dreptate, dar nici nu te contrazic. Studiile sunt studii, dar generalizează.

| anonim_4396 explică (pentru QueenOfSpades):

Zeito,esti o fata desteapta! Esti desteata intrucat nu absolutizezi.Totul,dar absolut totul in viata este relatv. Tine minte ce-ti spun.

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

O fi mai mic in greutate, dar "Cercetarile unui savant de renume mondial au demonstrat ca, pentru prima data in istorie, femeile sunt, oficial, mai inteligente decat barbatii. Sau, cel putin, obtin rezultate mai bune la testele IQ." http://stirileprotv.ro/......a-lui.html

| victor333 a răspuns:

Ai uitat sa zici de barbati ca unii o au mica si o folosesc cum trebuie iar altii o au mare si bleaga a si inca ceva daca creierul tau cantareste 2 tone te face mai destept? ...ma indoiesc si asa cred ca o face si majoritatea care a citit intrebarea

| anonim_4396 explică (pentru victor333):

Pe cand eram prin scoli.o femeie de serviciu,putin prea "vesela",ne tot spunea:"mica,mica, dar vesela", sau"decat savant ofticos, mai bine magar sanatos". Eu am relatat cele din intrebare, pentru a vedea modul in care le apreciaza cei care le citesc.Atat,si nimic mai mult.

| victor333 a răspuns (pentru anonim_4396):

-Ce parere aveti, in special voi FEMEILOR?- asta mi se pare cam misogin.

| anonim_4396 explică (pentru victor333):

Poate,eu am vrut numai sa le incit.

| RAY a răspuns:

In primul rand nu marimea conteaza mereu si legaturile intre neuroni, e adevarat ca unele fete sunt tampite rau dar asa rau ca isi vine sai imprumuti neuroni poate, poate va gandi
ele sunt mai maturizate fizic, mintal mai repede ca noi

| Mădă0611 a răspuns:

Tu vrei sa vezi pe aici scandal, a? Buna e şaorma laughing

Normal ca fiecare o sa se apere, de exemplu la 1 sa spun ca au creierul mare, dar plin de prostii, la 2 ca fetele la 13 ani sunt mai mature decat ei la 18 si bla bla, chestia e ca suntem diferiti, fiecare a evoluat diferit, fiecare are interesele lui, nici un studiu nu o sa poata sa impace lumile, si totusi, nu putem trai unii fara altii.

| Wøodenpints a răspuns:

Dar...ele au ţâţe.

| Exilee a răspuns:

Si cum vrei sa-ti raspundem, din moment ce raspunsul l-ai dat chiar tu?!

| Seby90 a răspuns:

Adica ce, femeile e proaste?!

| veselie a răspuns:

Nu e nici o stire noua ca femeile sunt mai putin inteleginte ca barbatii.