| Hăgiul a întrebat:

Un visator, acela este cel ce-si are visele sau visurile?

Răspuns Câştigător
| velhocinereum a răspuns:

Un visator, traieste si are un obiectiv in viata, pe cand un nevisator traieste degeaba, ajungand un nimeni ce se crede inteligent.

7 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Amandoua, nu stiu unu care n-are vise(sa aiba un ferrari, sa castige un salariu de 8 cifre anual, sa aiba o pisina in forma de bob de fasola, sa aiba un harem international)sau visuri(alea care vin din subconstient).
Om cu vise ziua, om cu visuri(visurile si visele se intalnesc ca sunt dorinte pitite bine-n subconstient) noaptea.

Off-topic. Sa ma scarpine un stegozaur, ti-am visat avatarul, ma plimbat prin exact acel loc, mind f*ck of the day achieved.

| caractere a răspuns:

Visele...visurile... Ai descoperit apa calda?

| xAndraax a răspuns:

Un visator este o persoana / fiinta care viseaza si este mai tot timpul cu capul in nori happy

| a2 a răspuns:

Visurile. Cel care are visele este unul care doar doarme foarte mult laughing

| SimpaticulSupranatural a răspuns:

Da` ce ma tu n.ai parinti sa ii intrebare?

| SimpaticulSupranatural a răspuns:

Tu te referi cum se spune corect " visele" sau"visurile" iti zic eu CORRECT "visele".

| maria_4274 a răspuns:

Ceea ce se intampla in timpul noptii, in subconstientul tau sunt visurile, iar ceea ce fiecare o facem voluntar sunt visele (visezi sa ai o casa, o masina etc. etc.). Un visator dupa parerea mea este cel ce are vise; exista expresia,, a visa cu ochii deschisi" acesta este visatorul. Sper sa te fi ajutat cu ceva.