| anonim_4396 a întrebat:

Unde credeti ca se afla Atlantida, continentul disparut?

23 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Cica s-a descoperit Atlantida, mergi pe realitatea.net si cauta acolo.

| elena a răspuns:

Draga mea, cand cineva iti da o adresa de e-mail si nu iti spune parerea proprie, inseamna ca nu este documentat

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Indiferent k e in Mediterana sau Atlantic, sau Bermude, sper ca in maxim 20 de ani sa-l vizitam!

| mircea a răspuns:

In locul acela pe care inca nu l-a descoperit nimeni? Glumec. Oricum, vom afla doar atunci cand vom putea scana intreg Pamantul.

| DenissaDeea a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/atlantida. vezi aici! se incarca putin mai greu direct din sit.

| giulia_6563 a răspuns:

Madam Blavatsky sustinea ca Atlantida se afla in Atlanticu de nord si era populate de atlanti foarte rafinati care descindeau din lemurieni ca "a patra rasa originala a omenirii". Atlantida era o insula mult mai mare decat Asia si Libia luate la un loc. Atlantida era un regat puternic cu o civilizatie rafinata o constitutie politica rafinata si cu baze politice ideale. Din cauza decaderii si a dorintei de a cucerii atlantii au starnit mania zeilor si Atlantida a fost scufundata sub ape.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mc Mihaela!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A disparut.si imi pare rau, tu nu fi suparata.caci continentul disparut va aparea odata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atlantida se afla intre america si europa-africa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legenda Atlantidei spune ca zeul marii, Poseidon, s-a indragostit de o muritoare, iar copiii rezultati din iubirea lor au devenit regii continentului pierdut. Cu timpul, insula recunoscuta pentru cultura avansata si progresele deosebite, s-a transformat dintr-un tarâm al pacii intr-un univers al razboiului. Conform scrierilor lui Platon, la scurt timp, Atlantida a disparut in apele marii, ca pedeapsa pentru rautatea locuitorilor ei. Toate acestea s-au intâmplat cu mai bine de 9. 000 de ani inaintea erei noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atlantida se afla deasupra romaniei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opinia mea e ca Atlantida e in Ice Land!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

IN marea mediterana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se afla intre africa si america de sud

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sub Antarctica...de unde si asemanarea numelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In imaginatie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsul găsești în revista online Agero-Stuttgart. Merită citit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In marea meditereana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca Atlantida se afla sub Oceanul Artic.
Legenda spune ca Zeii erau gelosi pe Atlantida incat au bagat-o in adancurile Oceanului Artic.
Inca nu se stie daca mai exista oameni acolo.Atlantida inca exista dar nu a fost inca descoperita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Transilvania! Vezi revista Agero, rubrica istorie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca e sub ghetari in antarctica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu ca an nordul Africii era un mare oras... Cartagina, pe care romanii l-au cucerit cu mare greu.Erau foarte civilizati si foarte destepti.Cred ca acolo era Atlantida.

| ion933 a răspuns:

In atlantic