| anonim_4396 a întrebat:

`Unde fugim de acasa?`
aveti mereu un al doilea `adapost`?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Imaginaţia cred că este refugiul perfect.
http://youtu.be/f8mMWh62XpU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cartea lui Marin Sorescu nu era vorba despre un refugiu, asa cum reiese din intrebarea ta.E fuga din cochilia ta intr-o lume plina de aventuri, copilareasca.
Din moment ce a scris si versuri, ehem...
Fugim, un nou drum se arata,
E desenata-n stanci, scultptata.
Te intorci, sa veci cin' te urmeaza,
E umbra ta, ea te vegheaza.
Mie nu-mi place Sorescu, nu mai continui...

| fadnox a răspuns:

Pai, avand in vedere titlul enuntat intre ghilimele si apoi si autorul (sorescu) cred ca se intelege ceva mai profund decat o biata fuga de acasa (dupa care tot acasa te intorci fiindca ti-ai uitat actele sau ai uitat ca esti minor si nu prea stii unde ti-a stat/stagnat gandul)...

| fadnox a răspuns:

Ne intelegem grozav...
interpreteaza si tu, capul te duce, dar nu vrei tu sa scrii
sa te vad