| crisssexee a întrebat:

Cum sa supravietuim daca fugim de acasa?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te duci la prietenii. Daca ai peste 16 ani esti apt de munca.Iti gasesti ceva de inchiriat. Odata ce ai suficient curaj sa pleci de acasa ai curaj si infrunta si viatawinking

| mgtow a răspuns:

Fugi de acasa si dormi pe drum pana mori de foame alta cale nu e

| Vizitiul a răspuns:

O sa fii mort din punct de vedere spiritual, iti va lipsi caldura si iubirea din mediul familial. Poti sa produci sute de euro pe zi si sa-ti permiti tot ceea ce-ti doresti, dar cand iti aduci aminte ca fericirea ta este acasa, langa cei dragi, o sa realizezi ca esti sarac, chiar daca ai bani.

| gigiro a răspuns:

Nu supravietuiesc adultii, darmite copiii. Pentru ca nimeni nu te va angaja ca sa-ti castigi existenta, fiind minor. Singura sansa, este sa devii. cersetor. Daca ai probleme acasa, mergi la o casa de copii, dupa ce vorbesti la Protectia Copilului.

| allyssa a răspuns:

Ai de gand sa fugi de acasa? nu te sfatuiesc

| Paula007 a răspuns:

Vei lupta din greu si vei muri repede laughing

dar macar vei fi incercat senzatia laughing))

| bogdan1004 a răspuns:

Pe mine da ca am 19 ani si oricum daca as fugi si ce am 19 ani lucru la armata c=asa ca

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cersind pe strada.

| dink08 a răspuns:

Bagati ma mintile`n cap si du-te joacate NFSMW asta al tau.Deobicei vorbesti prostii sau numa acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea trebuia pusa altfel: cate sanse ai sa supravietuiesti daca fuig de acasa?laughing
in Romania nu prea multe iti zic eu