| anonim_4396 a întrebat:

Unde mă pot initia puțin in medicina?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa te initiezi? Dar la scoala ce ai facut,ai lipsit? La scoala se invata generalitati despre organismul omului,de acolo se incepe.
Poti invata si singur,dar ai nevoie de microscop,ori ai nevoie de oameni morti laughing
Cum nu poti avea asa ceva,ramane sa te duci la facultate de medicina,acolo ai si teorie si faci practica,va arata la fata locului pe cadavre organe,vezi la fata locului operatii etc.

Tu ce ai putea face,fara sa mergi la scoala,este sa faci fiziologie,un microscop de ala cel mai performant,aia vezi tu cat costa si te bagi si analizezi.
Mcroscop optic vorbesc dar din ala f suparatu ce vede bacterii si ADN,ce vede toate organitele celulare.
Mai ai nevoie si de bani, pentru materiale laughing asa o sa afli cu ce se maninca multe chestii, o sa afli cine te minte, ma refer la doctori, la politicieni laughing
Nu trebuie bani f multi, dar ceva ceva tot ai nevoie.Sa te initieze careva, nu cred ca gasesti, in ziua de azi mai toti lucra pentru corporatii, pentru firme mari, acolo nu sta nimeni sa te invete pe tine mai stiu eu ce.

| mentholinks a răspuns:

Cauta pe Google vreun mare maestru sau mare maestra. Poate te si dezvirgineaza.

| 19flo79 a răspuns:

Mergi la Crucea Rosie din orasul tau si poti face acolo un curs de prim ajutor.

Pentru initiere in astrologie, vezi Neti Sandu happy