| Matyus_Cristian_2000 a întrebat:

Următoarea întrebare este destul de tembelă, știu. Voi credeți că există o șansă ca legendele urbane japoneze să fie adevărate?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

La fel de mari ca si cele americane, englezesti, nemtesti etc.

Sanse rotunjibile la 0.

| LPCTSTR a răspuns:

Well, ți-ai răspuns singur la întrebare: nu.

| ziftode a răspuns:

Sigur ca da, dar trebuie sa iei pastila rosie si sa iesi din Matrix xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred ca exista o sansa dar niciodata nu se stie, nu? pana la urma nimeni nu detine adevarul absolut, ceea ce lasa loc de gandire proprie, acceptare a unor fapte.
cred ca nu ar trebui sa iti/ne fie teama de basme/fantezii concepute de oameni pentru oameni.
singurul motiv de care trebuie sa ne ingrijoram sunt strict oamenii, atat.
Un om te poate omori oricand dar nu vad cum ar veni unicornul fermecat peste tine in noapte sa te impunga cu cornuletul in cap provocandu-ti o hemoragie cronica, acesta fiind sfarsitul tau. nu?

| Jay1 a răspuns:

Bine ai venit in lumea legendelor urbane japoneze, ca in orice legenda ceea ce scriu poate sa fie o parte adevarata si o parte mister.