| Robert8764 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata de ce nu mai trimitem oameni in spatiu?
Adica ganditi-va putin la tehnologia de care dispunem in prezent.

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

CAnd spui ca nu m-i trimiteti oameni in spatiu, la cine te referi? La tine si la cunoscutii tai? Pentru ca tarile dezvoltate nu numai ca trimit oameni in spatiu, dar o fac de decenii intregi, cu navete spatiale. Iti spune ceva termenul de "naveta"?

| Robert8764 explică (pentru regis):

Esti prost tot, daca ai chef de misto du-te si culca-te ca esti obosit!
Mai sus am dat un raspuns:
Bun deci in primul rand m-am referit la ''excursiile'' pentru a explora alte planete de exemplu Europa, satelitul lui Jupiter sau Marte.

| regis a răspuns (pentru Robert8764):

Nu stiu daca la tine e oboseala sau prostie, dar evident iesire in spatiu e una, explorarea altor planete e alta. Iar daca te referi la explorarea planetelor (desi satelitii nu sunt planete), cuvantul "mai" din intrebarea ta nu isi are locul. Inainte sa ii faci pe altii prosti, ar fi indicat sa iti verifici propria inteligenta, iar cand pui intrebari tampite sa nu ai pretentia ca ceilalti sa iti citeasca si raspunsurile.

| Wehrmacht a răspuns:

Si ce sa facem acolo? Organizam excursii?

| sublime89 a răspuns:

Pai cum sa nu trimitem oameni in spatiu? pe statia spatiala internationala nu e nimeni?

| Wøodenpints a răspuns:

Să-i trimitem în spațiu să facă ce?

| ErrorFound a răspuns:

Dar sunt si acum oameni In spatiu. Pe statia spatiala.

In fine, hai sa-ti explic de ce nu se mai trimit oameni In spatiu. Totul este o problema financiara. Nu are sens sa trimiti un om in spatiu ca sa cerceteze ceva, sau sa studieze caci va trebui sa se intoarca pe Terra."Ganditi-va la tehnologia din prezent". Exact, de ce sa trimiti oa, eni In spatiu, care au nevoie de hrana, apa, oxigen s.a. (s trimiti lucruri in spatiu costa enorm), cand poti sa trimiti roboti care pot sta unde vrei, cat vrei si pot studia 24/7 ceea ce vrei?
Plus ca au nevoie doar de energie.
Intelegi?
Omul poate sa faca si greseli, poate sa intampine probleme serioase de sanatate, poate samoara, exista o multime de probleme si de aceea e mai usor sa trimita roboti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere recentul eveniment cu maidanezii și lumea care se opune eutanasierii lor, o soluție ar fi să trimită toți maidanezii în spațiu. La ce să mai trimită oameni? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| kidy00 a răspuns:

Nu m-am intrebat, pentru ca nu as vrea sa merg acolohee hee

| Robert8764 explică:

Bun deci in primul rand m-am referit la ''excursiile'' pentru a explora alte planete de exemplu Europa, satelitul lui Jupiter sau Marte.

| Otpelk a răspuns:

Nu ma cita, dar au fost plecati, poate inca sunt pe statia spatiala, ma dribleaza memoria mai mult decat de obicei acum si nu-mi amintesc corect.

De ce sa trimitem alan-dala oameni in spatiu, fara niciun scop? O escapada de genul nu cred ca este asa de ieftina.