| Inferno a întrebat:

Va atinge omul perfectiunea vreodata?

28 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu numai ca o va atinge, o va si plesni obsesiv peste fese. Te-ai prins de ce am vrut sa zic? Iti zic eu: insusi obsesia de o atinge te face sa n-o atingi niciodata.

Apache
| Apache a răspuns:

Perfectiunea e in ochii privitorului! ce ti se pare tie perfect...mie poate sa imi para o prostie! Si invers...

| CoquineNoire a răspuns:

De ce ar vrea cineva sa fie perfect?
perfectiunea e plictisitoare.

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu sunt perfecţiunea. Eu mint.

| Inferno explică:

Mersi.

| VladimirPutin a răspuns:

Unii au atinso

| Inferno explică (pentru VladimirPutin):

Cine? Te referi cumva la sfinti?

| Musique a răspuns:

Niciodata.

| cypryan11 a răspuns:

Nuuuuuu

| frumushika09 a răspuns:

Nu cred...doar daca ne vor face niste roboti care sa faca absolut totul perfect sau daca ne vor multumi pe toti, dandu-ne tot ce ne trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o va face niciodata.

| TabooR a răspuns:

Nu cred daca, noi nu putem trai fara defecte.Ne-am satura de viata daca totul ar fi perfect!

| Yoana a răspuns:

E imposibilhappy.

| KevinAnthony a răspuns:

Sunt atent să nu confund excelenţa cu perfecţiunea. Excelenţa mă pot strădui să o ating, perfecţiunea este treaba lui Dumnezeu.

| AngelOfNight a răspuns:

Nu... vrei si motivare?

| Inferno explică (pentru AngelOfNight):

Da

| AngelOfNight a răspuns (pentru Inferno):

Omul nu va ajunge sa fie perfect pentru ca are niste hibe peste care nu va reusi sa treaca oricat de mult ar incerca!
De exemplu oamenii au un corp fragil care nu rezista mult si se degradeaza in timp. Desi tehnologia avanseaza si desi sunt zvonuri ca celulele stem vor aduce nemurirea tot nu o sa reuseasca omul sa fie perfect. De ce? Pentru ca probabil vor mai exista razboaie sau conflicte sau diverse lucruri care sa ii faca pe oameni sa fie uraciosi fata de semenii lor. Tot vor exista aceste lucruri leagte poate de orgoliu sau nu stiu exact de ce ar putea fi exact legate care vor sta in calea perfectiunii omului.
Omul nu este in stare sa isi apecieze semenii din diverse motive. Omul nu stie ce este aia pace interioara si exterioara pentru ca lumea/mediul pe care el insusi si l-a creat nu este propice pentru acest lucru
Omul nu va fi niciodata perfect nici din plan sufletesc nici din plan corporal/material.

Plus ca perfectiunea este dictata de parerile oamenilor. X poate zice ca doar oamenii bruneti is perfecti si Y sa zica ca nu, oamenii cu par cret is perfecti.
Perfectiunea este un concept creat de om sau mai bine zis de fiecare individ in parte. Asta e problema: PERFECTIUNEA UNIVERSALA NU EXISTA! ne contrazicem (chiar si eu m-am contrazis deci nici ce zic eu nu e perfect si nici eu nu sunt perfecta)

| MrKid a răspuns:

Perfectiunea este un concept inca neinteles de om si perfectiunea in sine ea nu poate exista pentru toti, perfectiunea este o insusire care poate o singura persoana sa tio atribuie.

| MrKid a răspuns:

Perfectiunea este un concept inca neinteles de om si inteles in diferite feluri de fiecare persoana.Perfectiunea este insusirea cea mai mare (scuze de exprimare)si poate fi atribuita unei singure persoane de catre o singura persoana.Nu poti fii perfect pentru toti deoarece ar insemna sa ai doua lucruri diferite.Deasta nimeni nu poate intelege cum exista un o singura Persoana perfecta, anume Dumnezeu, care si lumea inca se indoaie de existenta lui.happy

| ali98na a răspuns:

Nu

| Simiina8 a răspuns:

Nu.doar Dumnezeu e perfect! Orice om grestete odata si odata

| Jigaraoana a răspuns:

Nu cred...in ciuda a tot ce se intampla in zilele noastre nu cred ca este vreo sansa.

| Jigaraoana a răspuns:

Nu cred...in ciuda a tot ce se intampla in zilele noastre nu cred ca este vreo sansa.

| twxx a răspuns:

Unu la mana tinand cont de faptul ca suntem creatia lu Dumnezeu(care este perfect din toate punctele de vedere) si suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui(asa se zice cel putin) atunci noi ca atare suntem deja perfecti, de ce ar crea Dumnezeu ceva imperfect?(si aici intra si oamenii cu dizabilitati, sau malformati deoarece si ei sunt perfecti si dupa cum stim DUMNEZEU nu are o SINGURA infatisare happy nu are un singur chip sau o singura asemanare ) DECI DA toti suntem perfecti nu mai este nevoie sa atingem perfectiunea daca deja am atins punctu ala!

| MrKid a răspuns (pentru twxx):

Perfect inseamna o fiinta cum era la inceputul timpului.Aa a creat Dumnezeu lumea prima data, perfecta dar a aparut Lucifer si dupa nu mai exista perfectiune pana in zilele noastre...

| EricH a răspuns:

Sincer, NU pentru rasa umana e o mizerie plina de ura si teama