| Vernusio a întrebat:

Va plac visele voastre din fiecare noapte? Va convine sa aveti vise si sa mergeti in "lumea paralela a viselor" in fiecare noapte sau aveti vise urate si ciudate? Cum sunt visele voastre? Vi le mai amintiti dimineata?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am si vise urate si placute. Nu ma deranjeaza cu nimic atata timp cat constientizez ca e doar un vis macar a 2-a zi.

| T0T a răspuns:

Îmi plac dar le uit repede de obicei.

| Clorox a răspuns:

Eu nu visez...
Nu am mai visat de foarte mult timp, știi atunci când o fac sunt alb-negru...

| vocea a răspuns:

De obicei noi uitam proape tot ce visam, ca sa ni-l amintim trebuie sa visam profund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea imi aduc aminte visele
Dar cand imi aduc aminte imi plac, nu am vise urate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, uneori am niste ganduri mai neplacute si nu-mi prea place ce visez, mai ales cand mi se activeaza fobia pentru gandaci/insecte sau alte fobii. O data visasem dinozauri care aveau capete de gandaci. laughing Am vise ciudate uneori pentru ca-mi place sa ma uit la o emisiune ( the supervet ) si vad destula carne despicata si sange acolo laughing

De regula, visez frumos si imi amintesc o parte din vise sau cel putin ma trezesc cu un sentiment bun. Intr-o dimineata m-am trezit ca stiam toate cele 6 vise pe care le avusesem de-a lungul somnului si i le-am povestit unei prietene. laughing

| Iunix a răspuns:

Nu-mi plac visele frumoase pentru că chiar dacă mă trezesc mă culc la loc ca să continui visul respectiv, și așa ajung să mă trezesc la 12:30 și pierd toată ziua... În plus, după un vis frumos o să fi trist când te trezești și realizezi că a fost doar un vis. În schimb dacă ai un coșmar te vei simți ușurat dimineața când realizezi că a fost doar un vis.

Nu țin minte toate visele, doar câteva, oricum, de ce aș vrea să țin minte ceva ce nu a fost real?

Visele mele... când eram mic aveam numai coșmaruri, mă alerga cineva etc., acum am vise „ normale ".

Nu, nu îmi plac visele mele, pentru că, de obicei visele nu au nici o logică și dimineața stai să te gândești ce naiba a vrut să însemne visul respectiv.

| Niklauss a răspuns:

S-a facut un studiu in care zice ca Gamer-ii pot sa isi deie seama daca viseaza, si de obicei cand iti dai seama ca visezi e cam finalul vislui si te trezesti, eu unul am vise foarte ciudate si nu am nimic impotriva laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Niklauss):

Presupun ca nu stii prea bine ce sunt acelea vise lucide.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu îmi place să visez. Nici vise frumoase și nici coșmaruri. De cele mai multe ori când visez pare atât de real că mă întreb dacă visez sau e real și cred că e real. Dacă visul e frumos apoi când mă trezesc îmi pare rău că realitatea este alta. Dacă am un coșmar tot somnul îmi este tulburat, transpir, tremur, uneori chiar țip sau vorbesc în somn. Apoi mă simt nașpa toată ziua, am o stare de neliniște în mine. Din fericire nu visez prea des. De obicei dorm bine și nu visez nimic. Mai ales dacă beau o cola înainte adorm una-două. Am observat că visez (mai ales prostii) dacă mănânc înainte de culcare cu cel mult o oră. Așa că evit să mai fac asta.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nici eu nu mi le amintesc intodeauna. Exista si situatii in care exista un detaliu care mi-a ramas intiparit, m-a marcat.

| ihacoswhy a răspuns:

Visele mele sunt ciudate si de obicei imi amintesc foarte putin dimineata, dupa care uit tot pe parcursul zilei. Uneori, am vise foarte ciudate in sensul in care ma socheaza si de asta le tin minte. Mi-ar placea sa imi amintesc visele dar chiar daca spun dimineata ca o sa mi le amintesc, le uitsad
Dilema mea in viata...

| dragonmagd a răspuns:

Visele...uneori îmi aduc aminte de ele alteori ba, uneori am vise frumoase, alteori urâte, în ciuda acestui fapt îmi place să visez, după ce mă trezesc mă gândesc că în realitate avem norocul să ne putem schimba soarta spre deosebire de vise unde parcă trăiești o piesă de teatru în care nu poți schimba nimic.

| cristianosm a răspuns:

Eu nu-mi mai amintesc visele...foarte rar cand imi aduc aminte ce am visat.