| Trinitas a întrebat:

Va rog sa ma iertati, toti pe care i-am ofensat cu glumele mele despre religie. Am stat si m-am gandit, iar acum am realizat ca am fost oarba, n-am vazut si nu mi-a pasat de Lumina Domnului, care era mereu in ochii mei dar inca n-am reusit s-o ating.
Marioaro, accepta scuzele mele cele mai umile. Te-am luat la misto, fara sa ma gandesc la faptul ca tu doar vroiai sa ne ajuti, sa ne arati calea cea dreapta.Ma voi ruga pentru sufletul meu si al tuturor necredinciosilor care au glumit pe seama Adevarului Suprem.
Am reflectat la viata mea. Si am luat o decizie definitiva. De acum voi trai ca o sfanta. Voi pleca la manastire, deoarece in micul meu apartament s-au strans prea multe energii satanice. Ganditi-va doar la cei doi saci de gunoi plini cu albume Cannibal Corpse, carti de Nietzeche si alte mici chestii sataniste pe care le-am putut strange cu atata ignoranta in decursul anilor. Abia acum realizez cat de orbita am fost de demonul societatii moderne, demonul nonsalantei, demonul rockului si al libertinajului.
De acum voi merge pe urmele sfintilor. M-am spovedit, am invatat sa-mi iubesc toti semenii, inclusiv pe cei care mi-au facut rau si pe cei pe care inca nu-i cunosc(ultima data am terminat la tribunal cand am incercat chestia asta). Va rog in genunchi sa ma iertati pentru toate greselile pe care le-am facut si toate cuvintele indreptate impotriva Domnului. De acum nu voi mai intra pe internet, voi sta in chiliuta mea si voi inalta rugaciuni la Cer. Cei care vor sa ma urmeze, nu va sfiiti! Incercati sa aduceti si persoane dragi voua, toti trebuie sa afle calea Domnului! Vreau sa spun doar ca va iubesc pe toti, imi va fi dor de voi. Imi voi aminti de toti care m-au ajutat la nevoie, dar si de cei care au facut misto, si va voi pomeni in rugaciunile mele. Ma voi ruga pentru vindecarea oamenilor de ciuma necredintei. Voi sa va amintiti de mine ca Sfanta Trinitas, cand va va fi greu rugati-va si Dumnezeu va va ajuta. Pe mine m-a ajutat acum cateva saptamani.
Eram la cantina scolii si ma pregateam sa mananc ciorba dupa ce mi-am facut rugaciunea, cand am vazut un copil care se simtea rau. M-am dus la el sa vad cu ce-l pot ajuta si in momentul acela a borat pe mine. Mi-a fost prea sila sa mai mananc ceva, dar dupa cateva zile aflu ca acel copil facuse toxinfectie de la ciorba. Ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a scapat de un astfel de chin! Si voi ar trebui sa-i multumiti zilnic, niciodata nu se stie cand va face o minune pentru tine sau cineva drag tie!
Imi voi lua un ultim ramas bun si sa stiti ca, ca sa urmati calea Domnului va trebuie in primul rand VOINTA!
De exemplu, eu am incetat sa ma mai uit dupa baieti, ca e pacat mare! De acum voi duce o viata pura si casta. Am inceput sa port batic oriunde ma duc, in fiecare duminica sunt la slujba, tin post 8 zile pe saptamana.
Nu uitati, daca vreti sa ma urmati va trebuie doar vointa!
Imi pare rau ca trebuie sa va parasesc atat de repede! Va voi lasa un mesaj pentru tineri, in special:
Urmati calea credintei! Tineretea nu trebuie irosita in cluburi si baruri! Trebuie sa va pregatiti pentru Viata cea sfanta in Rai. Amintiti-va sa va infranati de la orice gand sau fapta prin care preacurvesti. Fetelor, fiti la Biserica, ascultati-va barbatul si faceti cat mai multi copii! Apoi invatati-i in numele Domnului!

Adio va spun! Domnul fie cu voi!

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Iti urez cat mai multe dosuri sfinte pupate, daca nu-ti ajunge suntem amabili.Pentru inceput si incurajare iti pun la dispozitie fundul meu. Aleluia.
Si minunea duhovniceasca s-a aratat, o ciorba scarboasa si căcăcioasă facuta de niste neispraviti scarbosi si căcăciosi poate baga bezna sfintita si trasnita in capul unor rataciti.

| EmaS a răspuns:

S-a pocait Trinitas!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sper ca atata minte ai, sa te duci la o manastire de calugari!

| Angel0 a răspuns:

Oricum trei-patru rotite sunt lipsa la cerebelul tău.De aceea nu o sa înțelegi nimic niciodată. Succes in continuare cu mistourile. Esti la acelasi nivel cu Marioara.Si ea se crede inteligenta la fel ca tine.

| FucktheSystem a răspuns:

Ziceai ecva de demonul rockului... nu-mi amintesc să fi venit în vizită și pe la tine.
Cât despre sacii de gunoi, nu mai bine îi donezi? Să-ți începi viața de creștin cu dreptul.batting eyelashes

| Klepto a răspuns:

Bine ca n-are licenta si pilot si avion, ca sigur ar da peste orice "infidel" si in aia mai mare cladire a unei corporatii reprezentand demonul societatii ar baga avionul.

Te-a corupt JesusTheSecond noua mascota a Mcdonald's nu? Ce ti-a oferit? Un meniu McJesus la care ai primit sfantul duh ca jucarie?
Come back to the dark side, we have shiny things and cookies.

| chelstone a răspuns:

''Voi sa va amintiti de mine ca Sfanta Trinitas''
SOOPER TARE!

Se vede ca ai ceva probleme, treci de la o extrema la alta, ieri erai satanista azi esti SFANTA laughing Mai bine vii la Iasi ca am eu un loc bun pentru tine (socola)...

| Kosuchin a răspuns:

Lol, vezi ca unii chiar te cred laughing.

| Dmesss a răspuns:

Domnul fie cu tine, si fiesa cu mine.

| bluebios a răspuns:

Normal doar e mai usor sa traiesti intr-o iluzie decat in viata reala. Condoleantele mele.

| Polaris a răspuns:

Happy birthday.

| Trinitas explică:

Multumesc tuturor!
In legatura cu sacii, i-am dus la o casa de copii. Directoarea nu i-a primit din pacate. Mi-a zis ca sunt nebuna. Pai de unde sa stiu eu ca n-au nevoie de biciuri si catuse?

| queerkulture a răspuns:

Noua dreaptă ar fi mândră de tine.

| picolini a răspuns:

Ma bucur ca exista oameni care se intorc la Domnul! Te apreciez mult!

| emmyl a răspuns:

Felicitări pentru gândul bun.
Să știi că pentru a pleca la mănăstire e nevoie de binecuvântarea unui duhovnic.
Preotul la care mă spovedesc a recomandat unui tânăr care voia să meargă la mănăstire ca, pentru început să stea în mănăstire doar ca frate. Nimic mai mult. Pentru că unii nu rezistă și, fiind doar frate poate să plece fără probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| ℬaby a răspuns:

Trinitas, eu nu te-am cunoscut.
Ma bucur ca ai ales calea aceasta, de a te spovedi.
Dumnezeu te va tine aproape!

Iti urez o viata buna si lasa la o parte RAUL!winking

Adio:*

| MissBeer a răspuns:

Dumnezeu te va iertarolling on the floor. Nu arunca sacii aia, da-i pomana, ca asa se face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato, adevarata spovedanie o gasesti sub sutana mea. Vino cu 3 sticle de Jack D., apoi ne punem pe treaba. Mantuirea unui suflet pierdut nu-i lucru de joaca, asa cum bine ne aduce aminte acest sfant ocrotitooooooooooor:
http://www.youtube.com/watch?v=h44LIiaZhHE
Intunericul fie cu tine!
Semneaza, Vader (ala cu masca pe trompeta).

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu ii baga pe toti rockerii in aceeasi oala ca is toti satanisti maicuta! Tior bagat pocaitii spalati pe creier tot soiu de calomnii si tampenii la adresa noastra( ca si eu is cu rockul). Dai dracu si vezi-ti de viata ta.

| Username6 a răspuns:

Tii post 8 zile pe saptamana? bravo tie(ironie)

| gaby_4040 a răspuns:

O chiestie importanta nu trebuie sa mergi la manastire... un sfat bun cauta o biserica pentricostala si mergi de vorbeste cu pastorul vreau sa vorbim mai multe pe gaby_27_dinamo te rog vreau sa te indemn pe un drum mai bun

| sisylia a răspuns:

Noi te-am iertat! Si Domnul la fel...Acum fac ca unul dintr-un comic de al tau: FUNDA, funda pls, funda!
rolling on the floor) Sper ca nu te-am suparat cu asta cu funda, nu?

| sisylia a răspuns:

Ai ales calea cea dreapta! Bine ai facut! Ne vom aminti de tine ca un exemplu pentru ca tu, ai facut ceva ce nimeni (DIN CATE VAD PE AICI) nu ar putea face asa ceva! Domnul fie cu tine,
Adio -_-

| Ioana14_2226 a răspuns:

In legatura cu acei saci, eu as rupe acele carti si tot ce mai este in saci pentru ca de ce sa dai raul altora? acele carti ar putea sa faca rau altora. cartile care arata cai rele nu ar trebui date.
de asemenea, ele sunt ca niste bucati de carne stricata care atrag muste( adica diavoli).

| Ioana14_2226 a răspuns:

Chestia este ca n-am inteles mai exact cum sunt acele carti si albume despre care ziceai tu (adica, sunt bune sau rele?) oricum, sfatul meu este acela de a rupe si dupa aceea de a arunca cartile care arata cai rele si departe de Dumnezeu, si care nu prea au legatura cu drepta credinta. aceste tipuri de carti nu trebuie sa ajunga in mainile altora. sper ca e bun sfatul happy