| EmaS a întrebat:

Viata este trecatoare.Cu fiecare zi ne apropiem de moarte. Te-ai gandit, unde iti vei petrece vesnicia?

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

In Rai cu Dumnezeuday dreaming

45 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Tu mergi în cer cu boiii

| Azazel_2358 a răspuns:

Si daca nu exista viata dupa moarte ce te faci?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

In Purgatoriu...

| mistikk a răspuns:

In Caraibe sau Dubai

| CautNume a răspuns:

In fata televizorului tu?

| MicutzaaPooh a răspuns:

Nu stiu nu m`am gandit dar acolo unde o sa ma duc vreau sa primesc ursuleti de jeleu straight face laughing tu unde vrei?

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Vesnicia o voi trai alaturi de cei din RAI.

| SmileFreedom a răspuns:

Pe sus pe acolo...Probabil in rai...PSS:I`m an angel(la figurat)happy

| Alex66 a răspuns:

Esti dusa cu capul! laughing:-b las ca nu mai mori. gandeste-te la ceva frumos...

| Inovssakura a răspuns:

Asta numai Dumnezeu stie! ca ajungi in rai sau in iad sa stii ca noi nu avem de unde stii ca astea macar exista. poate rencarnare. poate ajungem pe alta planeta.multee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema.stiu ca sant pacatos, si nu am cum sa ajung in rai.da nici in iad nu m-as duce.era bine pe la mijloc asa, unde nu e nici cald nici frig ci numai bine de stat.da tare ma tem ca nu se poate.trag si eu speranta, sa fac numa pacate si sa ma ierte Dumnezeu.ciudata alegere nu-i asa? sufletul e ravnitor dar carnea e neputincioasa. oricum in pamant intr-un padesiu scortos, sigur.mai departe, ramane la alegerea Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si tu o obsesie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, viata este trecatoare.Stiu insa ff bine ca viata omului este scrisa,sortita,inca de la inceput si mai stiu sigur ca existam si intr-o alta lume(asa numitele lumi paralele), tot sub forma fizica, materiala.Cred ca orice om normal,s-a intrebat cel putin o data,daca exista ceva dupa moarte.DA,exista,noi murim fizic,dispare corpul si atit,viata sufletului isi continua drumul; unde si cum? nu putem noi decide,sa nu uitam ca pina la "Dreapta Judecata", sufletul este intr-o continua cautare, abia atunci se va hotari locul fiecaruia.SA nu uitam sa ne rugam pentru iertarea pacatelor noastre,care cresc numeric tot mai mult. Pina atunci,eu sper sa mai stau inca multe decenii pe pamint, pentru ca multe mai am de rezolvat. Dumnezeu stie si va hotari cind sa imi opreasca existenta fizica aici, pe pamint.Pace voua tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mormant acolo unde vom ajunge toti.

| adi123_2132 a răspuns:

O sa fiu inmormantat langa o actrita de filme deocheate si actrita o sa fie blonda...o sa fiu fericit!