| Adrian a întrebat:

Visurile oamenilor sunt aripi cu care acestia zboara spre cer.

La ce visezi in momentul dat? Speri oare ca se va realiza totul? Am citit undeva, unde se zicea ca:"Unor oameni le este frica ca visul sa se implineasca, caci pe urma nu vor mai avea nici un motiv ca sa traiasca". La tine cum e? Mai bine visul, vis sa ramana? ori cu orice pret vei face astfel ca sa se realizeze? Vei admira frumusetea visului ori frumusetea realizarii lui?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Eu cred ca e mai importanta calea decat capatul ei, mai important mersul decat ajunsul.Asa incat nu-mi pasa daca visul mi se realizeza:e asa de placut si interesant sa merg spre el...

| mihaibrasov a răspuns:

Pui intrebari bune, asta e prea dificila pentru mine. Visul... ramane de prea multe ori vis in majoritatea cazurilor majoritatii oamenilor.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

La ora asta, am un vis de natura profesionala si sunt pe drumul cel bun. Visul de natura personala, pare pe drumul cel bun. Realizarea visului se leaga de motivatie, actiune si pentru mine si de un strop de noroc.
Cand am un vis, incerc sa mi-l implinesc. Daca pe parcursul drumului sesizez o stare de disconfort si daca radarul meu interior zice ca nu e bine, schimb tactica. Daca reusesc sa mi-l indeplinesc ma bucur mult, tocmai mi-am castigat libertatea de a visa altceva. Iar daca fac tot ce pot si nu reusesc,"chitai" un pic si imi gasesc alt vis.
Din punctul meu de vedere DRUMUL care te duce la realizarea visului este fascinant, cu toate suisurile si coborasurile aferente din care capeti experienta.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Intotdeauna vom avea un vis.Nu neaparat material! La fel de bine poti visa la o iubire sau poti visa sa ajungi vedeta, etc
Am tot visat pentru mine si mare parte s-au indeplinit. Acum visez la fericirea copilului meu si clar voi lupta alaturi de ea, pe mine m-am cam abandonat. Dar tot mai am un vis doar al meu... absurd si greu de realizat! Va ramane o simpla iluzie!

| Ferenin a răspuns:

Adrian, adica vrei sa spui ca daca eu imi doresc o casa mare cu 4 etaje nu o pot avea din cauza ca trebuie sa fac ceva pentru a-mi indeplini visul? Mai bine ma las, si-mi construiesc una din bete de chibrit, macar asa nu o sa am dupa ce plange cand o sa mi-o darame vantul sau cutremurul, apa s.a.m.d.

| MarianaMadu a răspuns:

Bine,e adevarat ca daca nu mai ai niciun vis nu mai ai pentru ce trai dar eu cred ca deodata ce ti-ai indeplinit un vis sa iti formezi altul, si altul.Eu nu las niciodata visele neimplinite(doar pe acelea care sunt imposibile) iar atunci cand mi-am implinit unul imi formez altul si admir realizarile facute la precedentul.