| Gabrielle16 a întrebat:

Voi cum ganditi? In imagini sau cuvinte?

Răspuns Câştigător
| Maximus a răspuns:

Gandurile nu se pot exprima in imagini ci numai in cuvinte! Atunci cand te gandesti la ceva nu il vezi in mod direct ci aici intervine puterea cuvantului in sine! Creierul nu percepe gandurile in imagini atunci cand un om este treaz! Aceasta posibilitate este valabila numai in timpul somnului si este exprimat intr-un singur cuvant "visul". Incearca sa conturezi imaginea cuiva pe care il cunosti si vei vedea ca acest lucru este imposibil. Dar atunci cand te vei intalni cu aceea persoana vei sti cine e pentru ca atunci creierul percepe in mod direct si interactioneaza logic/matematic cu realitatea! Acest fapt este demonstrat stiintific! Asa ca fac apel la cei ce au scris mai devreme si imi cer scuze daca ii ofensez dar acest lucru este IMPOSIBIL/NEVEROSIMIL de aceea intotdeauna omul gandeste in cuvinte si nu in imagini! Have a nice day Gabb, si apropo interesanta intrebare!

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

In damburi.

| Razvan a răspuns:

Cuvintele descriu imaginile din capul meu

nony
| nony a răspuns:

Imi exprim in cuvinte imaginile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faptele vorbesc despre noi cum gândim!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Minnie a răspuns:

Si in cuvinte si in imagini, mai ales cand ma gandesc cu ce ma imbrac a doua zi la munca sau cand merg la soacra-mea :-D

| AGGA a răspuns:

Asta e o intrebare gen: voi cum mancati cu gura sau cu mana?(si evident ca raspunsul e cu amndoua)big grinlaughing...nu te supara daca zic, da eu personal gandesc cu mintea si probabil gandurile mi se proiecteaza in imagini si daca cred ca e nevoie sa mi le cunoasca cineva le zic si in cuvinte. Cred ca trebuia sa te exprimi altfel, gen: Ce stil de percepre aveti: auditiv, artistic, practic...

| κλάους a răspuns:

Pai in amandoua feluri dar cand e ceva greu si mult de zis imi imaginez parca cum s-ar intampla tot ce am vrut sa zic.

| Mişu_7703 a răspuns:

Interesanta intrebare. imagini.

| Mik3 a răspuns:

De obicei cam orice om gandeste ii imagini laughing

| LittleandLiars a răspuns:

In imagini dar cateodata in cuvinte

| anamaria91 a răspuns:

In imagini. De multe ori patesc sa stiu o chestie bine dar sa nu o pot exprima. Imi e mai usor sa imi imaginez lucruri decat sa le zic sau scriu.

| PieceSign94 a răspuns:

Cu siguranta in imagini

| Abcfunny a răspuns:

Imagini

| Sofffie a răspuns:

thinking in imagini.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

In ambele moduri. dar cand imi imaginez ceva vad imagini, scene.

| andr33a_5009 a răspuns:

Ambele depinde la ce ma gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic 2
http://zaruha.blogspot.com/2010/09/titanic-2.html

| BackAgainToTPU a răspuns:

Eu sunt pe dos big grin
In cuvinte, mai rar in imagini big grin

| madalina97_7913 a răspuns:

Amandoua tonguehappybig grin

| LovelyBitch a răspuns:

In imagini:Xim poti arata o imagine si imediat deduc ceva de la aceea imagine...stii,cateodata cuvintele nu ne sunt de folos

| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

In ambele moduri.:d