| Nilsson a întrebat:

Voi dupa ce principiu va ghidati in viata cand e vorba de indeplinirea unei sarcini, fie ca e vorba de proiecte de la scoala/facultate ori indeplinirea atribuitiilor de la serviciu?

A. Imi dau toata silinta ca in cazul in care nu reusesc ce mi-am propus macar sunt impacat ca am facut tot ce am putut

sau

B. Nu imi bat capul capul prea tare ca in cazul in care nu reusesc macar stiu ca nu m-am obosit prea mult

11 răspunsuri:
| Dyalema a răspuns:

Depinde cât e de important. Dacă e pentru locul de muncă aleg B deoarece tot aceiași bani îi iau și nu am nici o recompensă sau apreciere. Dar dacă este vorba despre situația personală aleg A.

| Veninul a răspuns:

Ma gandesc la viitor si care e misiunea mea.

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu as zice A cu mare drag acolo unde performantele sunt rasplatite.
Unde nu, evident ca facem doar ce e necesar, nu are rost mai mult.
Asta era buna in viata de zi cu zi unde era clar A!

| Panamax a răspuns:

Romania a ajuns unde a ajuns din cauza indivizilor cu mentalitate de tip b.

| SG1995 a răspuns:

C. Nu-mi bat capul, dar fac tot ce pot să reușesc.

| Superior a răspuns:

Ambele,depinde cat de important este acel scop pentru mine.

| One25 a răspuns:

Nici A nici B pentru mine.
Eu nu imi dau silinta ca sa demonstrez ca mi-am dat silinta, ci fac ceea ce fac ca sa ating rezultatul si sa spun "am rezolvat problema". Cand stiu ca nu e de competenta mea ceva incerc sa pasez altcuiva dar cand stiu ca pot sa fac atunci fac fara sa ma gandesc ca "macar am incercat daca nu am reusit", nu am nici o satisfactie nu pot spune macar "am incercat" ca am pierdut timpul degeaba nu joc la loterie ci merg la sigur. Daca iti pui in cap ca nu poti nu vei reusi.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Cred ca aleg a-ul.

Am dreptate ca scoala/facultatea/serviciul/bacu' ne incurca tuturor mintea dupa sarbatori?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Yee):

Yee(Salut)!
Da,ai dreptate.laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

A)Sa iti dai silinta in tot ce faci in viata asta chiar daca nu duci la bun sfarsit treaba respectiva.
Si invata sa-ti pui amprenta pe ce faci in viata.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Domnul ce-ar zice?