| AleexaIoana a întrebat:

m-am hotarat sa imi spun povestea pe acest site pentru ca efectiv nu am cu cine sa vorbesc si cui sa ii cer parerea. V-as fi recunoscatoare daca v-ati face putin timp sa o cititi si sa imi dati un sfat. Am 22 de ani si pana la varsta nu am avut o viata prea usoara, am fost crescuta de mama mea care si-a dat silinta sa ma educe cum a putut ea mai bine si a incercat sa imi ofere ce e mai bun in limita posibilitatilor, tatalui meu nepasandu-i de mine! Am muncit de mica pentru ca asta a fost situatia mergand si la scoala le combinam pe amundoua, dupa ce am terminat liceul am hotarat impreuna cu mama mea sa merg la facultate in alt oras pentru ca in orasul meu nu exista. Acolo evident ca a trebuit sa imi gasesc si de munca pentru altfel nu puteam sa ma descurc la putin timp prietena mea cea mai buna s-a stins din cauza cancerului si lumea mea a fost data peste cap mi-am revenit usor usor si lucrurile au mers cat de cat bine o perioada, m-am chinuit ca un caine pana in ziua cand am ramas fara servici si nici nu am mai reusit sa imi gasesc. Am fost nevoita sa renunt la facultate si sa ma intorc acasa si intrat intr-o depresie, am avut o perioada de cosmar pana cand l-am cunoscut pe EL omul care mi-a redat bucuria de a traii si care m-a facut sa-l iubesc mai mult decat pe mine ne-a fost foarte greu la inceput am trecut prin multe mai ales ca el muncea in alt oras si venea la sfarsit de saptamana acasa dar incet incet lucrurile incepeau sa mearga bine m-am obisnuit si cu asta, mai aveam o prietena buna care imi era alaturi dar din mai multe motive a trebuit sa se mute si inevitabil am realizat ca nu il am decat pe el si pe mama. Acum cateva zile aveam o stare proasta mi se losese sa stau inchisa in casa si am vorbit cu un amic sa iesim putin afara. Am iesit am stat putin de vorba banalitati, apoi am intrat din nou in casa am vorbit la tel cu prietenul meu si i-am zis ca am iesit afara cu un amic si atunci s-a terminat tot s-a suparat foarte tare pe mine ca de ce am iesit afara cu el si chestii din astea degeaba i-am exlicat eu ca nu s-a intamplat absolut nimic nici macar nu m-a atins nu m-am inteles cu el m-a parasit si m-a lasat cu sufletul vraiste nu stiu ce sa fac in ce parte sa apuc nu vorbeste cu mine nu imi raspunde la tel sunt distrusa doar pe el il mai aveam toata viata am tanjit dupa afectiune si in el am gasit totul iar acum m-a lasat si el...cum il aduc inapoi? am nevoie de sfatul vostru!

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Si felicitari pentru curajul de pana acum. In mare parte te inteleg foarte bine. Asa sunt baietii... vin si pleaca happy Stiu ca ti-e greu, dar nu pleca capul, tu ia-i explicat tot si ai fost sincera cu el, lasa-l o perioada de timp sa-si puna ordine in ganduri, pana atunci incearca si tu sa te relaxezi, sa cauti ocupatie. El a plecat cu un motiv, poate revenii sau poate meriti pe cineva mai bun. Nu te simti aiurea ca nu ai gresit cu nimic, remuscarile macina mult, dar nu e nevoie in cazul tau, capu` sus si un pic de rabdare, timpul cateodata chiar vindeca tot happy Repet, stiu cum te simti, dar izolarea si remuscarile o sa-ti faca viata mai grea! Nu esti singura, mai suntem si noi pe aici, alte singuratice happy

5 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Daca stii ca iubitul tau e gelos lasa-i naiba pe altii.Nici sa nu-i spui ca iesi nu e o solutie pentru ca e aiurea sa minti.Tot respectul pentru cat te-ai luptat de mica! Daca stateai cuminte acum nu mai pateai asta.

| Hαppiηеss a răspuns:

Toata povestea ta e o lectie de viata, ai putea fi un exemplu pentru multi tineri! Sunt convinsa ca si el te iubeste si o sa va impacati ai rabdare, din cate mi-am dat seama ai un suflet bun si dumnezeu are grija de tine meriti toata fericirea din lume!

| teateutza a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ce simti, sa ii spui felul in care ti-a luminat viata sa ii explici ca celelalt nu e decat un prieten pe cand el este iubitul. Fa-l sa inteleaga ca esti a lui si ca ai nevoie de el asa cum si el are nevoie de tine, sunt sigura ca el te iubeste foarte mult daca este asa de gelos
http://www.youtube.com/watch?v=GeQpOsh127c sa asculti melodia asta pana la capat si o sa simti ce sa faci

| Otils a răspuns:

Spune-i sa vorbeasa cu amicul acela poate rezolva el si ii explica faptul ca nu s-a intamplat nimic intre voi thinking daca nu ia in calcul si varianta ca el a gresit cu ceva si nu a stiut cum sa iti spuna si astfel a gasit ocazia sa te invinovateascca pe tine de ceva cu toate ca nu ai gresit cu nimic. Fara mustrari de constiinta trebuie sa accepti situatia asa cum este si daca nu intelege nu te merita. Bafta cu treaba asta happy!

| dyad99 a răspuns:

In primul rand daca el nu vre sa vorbeasca cu tine, vorbeste tu cu el! Trimite-i un mesaj un email sau trimite-i pe mess sau facebook. Explicai ca il iubesti foarte mult, spune-i tot ce ai scris mai sus, adica fa-l sa inteleaga cat de mult iti lipseste si spune-i ca ai iesit cu acel amic doar ca sa nu stai in casa sau pentru ca te plictiseai... Trimite-i un mesaj. Sigur il va citi si poate va veni sa discutati. Succes! Sper sa iasa totul bine!