| anonim_4396 a întrebat:

Voi va dați seama ca noi (poporul vieții) ne trezim dimineața, deschidem geamul și intra miros de floricele? Wtf! Ce-aveți de vă plângeți atât? Life is beautiful!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că în ziua de azi e cool să te plângi, facem concurs de cine-o duce mai prost pentru acceptare socială, iar dacă spui că faci foarte bine se strâmbă din nas.

48 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Mai ales daca locuiesti laga o rafinarie sau langa o platforma ecologica, complexul de la Rudeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Panamax):

Dacă n-ai prins ideea din start eu n-am de gând sa ma avânt în explicații.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mancat Pasca si esti fericit.Am inteles, dar vezi lucrurile dintr-un unghi foarte ingust.
Am incercat sa ti-l largesc dar esti incuiat si ciufut. Pace.

| darrio2007 a răspuns:

Poate făcea cineva floricele, dintre vecinii din jurul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Poate. Ce legătură are, totuși?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat ce ai scris.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Zici?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are intrebarea ta cu aceasta categorie?
Am zis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu se cheamă... Și Filosofie?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea ta sună a plictiseală nu a filozofie. Gata ca ne abatem de la subiect.
Hristos a inviat!

| Mădă0611 a răspuns:

Eu stau aproape de un rau si misuna ciobani, putorile planetei. Uneori cand dechizi geamul parca iti intra oaia in casa. Mai am si o statie de epurare pe acolo, care banuiesc ca nu functioneaza cum trebuie din moment ce pute, tigani mancaciosi de gratar, deci fum. I-a strans dracu pe toti aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

"Ce aveți de vă plângeți atât îți suna a plictiseala?"
Ne-am abătut de mult de la subiect. Când pocneau floricelele nu părea sa te deranjeze. Adevărat a înviat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

rolling on the floor Tu ai dezlegare la "plâns".

| Adrian5575 a răspuns (pentru Mădă0611):

Asta chiar e nasol.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si 2 catei cu care merg la plimbare, deci ma cert cu handicapatii aia. Mi se face scarba numai gandindu-ma la cuvantul "cioban", dar sa-i vad?

| Adrian5575 a răspuns:

Corect. Daca doar stam si ne plangem, nu rezolvam nimic, avem aceeasi viata, aceleasi probleme, aceleasi lipsuri, aceeasi dorinta de a avea persoana iubita alaturi etc. Trebuie sa ne bucuram de ce avem, sa luptam si sa muncim in fiecare zi daca vrem mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Lasă că anul asta se mai fac 5-6 case între tine și ciobani. I-ați de alea de băgat în nas când ești răcită.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai au unde. Au taiat si copacii de pe acolo. Eventual se exinde cartierul de tigani, ca alora nu le trebuie curte, si le ajunge o camera, deci ei au loc. Poate am noroc si vin ursi sau lupi sa curete locul. love struckhee hee

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daaa, abia aștept să-mi înflorească liliacul de sub geam love struck
E bine sa fii recunoscător pentru lucruri mici, dar nu trebuie sa judeci. Când ai griji serioase ești mai cinic, floricelele sunt ultima ta problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Dar eu nu am zis nimic de griji. Când ai probleme torni apa la flori și te duci sa rezolvi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aa, asa e moda, m-am prins. Ce moda plictisitoare! Se aduna și se plâng asa de mama focului, mai baga și câte o chestie comica și gata, sunt cool? Am priceput.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e frumoasa, dar unii nu stiu sa aprecieze lucrurile mici si vad doar partea goala a paharului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Toată lumea are probleme, mai mici sau mai mari. Fiecare are ceva de rezolvat, dar de cele mai multe ori floricica e mult mai importanta decât unele pretinse probleme. Trebuie sa începem sa trimitem oamenii, cu eleganta, să-și rezolve problemele.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Rezolvă tu un cancer laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Am încercat, la mama mea. Nu am reușit. De ce pui emoticonul cu ras în hohote după ce debitezi asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Nu o invita la floricele si de aici supararea sau bucuria

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu impune realitatea ta altora, nu toti ne trezim intr-un pom inflorit, eu ma trezesc pe capacul de wc ca mai am de vomitat ca am fost concurs cu nevasta cine bea mai mult

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Poate iti intra in cale un cioban frumos cu 300 de oi

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Meritai fundita