| BambiSd a întrebat:

De ce cand ne trezim dimineața avem un anumit miros? Mai ales mirosul gurii care cateodata devine și insuportabil cand ne trezim? Vine de la ficat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Se numeste halena, are cele mai diverse cauze(de la probleme a tractului digestiv, pana la igiena deficitara a cavitatii bucale), pentru a o combate eficient e necesara stabilirea corecta a cauzei, iar asta iti poate spune un specialist...desigur ca are imp si itensitatea halenei(cam toti oamenii au halena de dimineata, insa asta nu e neaparat patologic)si de persistenta ei

4 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Intr-adevar se numeste Halena si se pare ca ai o problema a tractului digestiv, baiatul maeu a tratat-o cu digest si cordiceps
www.tiens-romania.ro

Digest natural este un supliment alimentar ce contine atat prebiotice, cat si probiotice, indicat ca favorizant al echilibrului florei intestinale. O utilizare regulata ajuta la mentinerea unei flore intestinale sanatoase si echilibrate, beneficiile fiind o digestie completa, protectie contra infectiilor intestinale, inhibarea germenilor patogeni, intarirea sistemului imunitar, etc.

Compozitie: inulin, anason verde, seminte de in, pectine din mar, fibre vegetale, bifidobacterii, Lactobaciluss acidophilus.

Digestul este indicat in:
- disbacterioza;
- ulcer stomacal si duodenal, gastrita;
- colita ulcerativa;
- intoxicatii alimentare;
- boli ale ficatului si vezicii biliare;
- obezitate;
- leziuni neoplazice ale colonului si rectului, diverticuli
colonici;
- pietre la rinichi si vezica biliara;
- diabet;
- stari de oboseala;
- migrene;
- ateroscleroza;
- incetinirea cresterii si dezvoltarii sexuale

| OnlineZ a răspuns:

Nu din cauza stomacului din cauza asta ne miroase gura

| OnlineZ a răspuns:

Fundawinkingwinking

| Alexander06 a răspuns:

Din cauza resturilor de alimente ramase intre dinti, cariilor... Dimineata te speli pe dinti iar in timpul zilei folosesti guma de mestecat...cam asa fac si eu.