| manuelaaa a întrebat:

Voua cum vi s-a parut clasa a 7a/Mie sincer, acum la inceput, din cate au spus profi, si manuale mi se pare foaaarte grea. fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput am invatat pe burta. Veneam de la scoala, mancam ceva, stateam vreo 1 ora la calculator si ma apucam de scris. Dupa o jumatate de ora, ma apucam de invatat. Se facea seara, mancam, si epuizata, adormeam imediat. Cam asa am tinut-o 2-3 luni pana am intrat in ritm.
Da, este grea...mai ales biologia. Era singura materie la care nu puteam sa citesc si apoi sa povestesc... a fost un chin pana m-am obisnuit. aa, sa mai specific ca dupa 2 ani abia de mai stiu esentialuL?
De astfel, matematica si romana mi s-au parut interesante, la fel si istoria(pe sem 2). Bafta!

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Draga mea, mie mi s-a parut usoara clasa a saptea. Dar asta mai ales atunci cand am trecut dincolo de catedra.Cand eram ca tine, in fata ei, tot grea mi se parea.Succes in noul an scolar!

| Betty a răspuns:

Nu vreau sa te sperii prea tare dar mie, personal, mi s-a parut destul de grea...adica este foarte multa materie de acumulat, dar bineinteles daca esti constiinciasa si inveti totul va fi oklove strucklove struck

| mnia a răspuns:

Din gimnaziu este cea mai grea si mai neplacuta clasa, dar daca inveti fiecare lectie, nu iti va fi greu.
Nu e fooooooarte grea, nu iti trebuie cine stie ce capsor, ca sa o treci, trebuie doar sa nu te sperii la inceput si sa nu iti pierzi increderea in tine. Succes! >big grin

| UNfriendLY a răspuns:

Asteapta-te la ce-i mai rau

| Mary496 a răspuns:

Ce zic cei de mai jos mi se pare cam... nhhaaa, stupid big grinMie a 7-a mi s-a parut joaca de copii! Fata de materia de a 8-a, e floare la ureche.Nu trebuie sa te sperii, trebuie sa inveti mult.
In a 7-a intr-adevar treci un hop mare, dar e usor daca poti sa te descurci!

| matrixismyname a răspuns:

Generala e in general super grea. Liceul e floare la ureche.

| iulianr a răspuns:

Si mie mi s-a parut cea mai grea dar daca inveti e usoara, iar a VIII-a e cea mai usoara(dupa mine) big grin

| ChRoM a răspuns:

Mie mi s-a parut mai grea decat a8a la romana e mult mai greu decat in a8a si nu numai ai si biologie(anatomie ) ...deci da e greut da nu te speria

| elenush_6230 a răspuns:

Si mie la fel,,,,, dar din pacate nu avem ce face... nu uita scoala main are si un lucru un : prieteni :X te'am pupat smug

| RelaX1 a răspuns:

Mi-e mi saparut grea pentru ca u m-a invatat de la inceput. Daca u vei invata de la inceput nu vei avea plobleme.
happy astept fundita :X

| sebstian a răspuns:

Eu niciodata n-am fost prea bun la scoala tot timpu copiam sau sopteam prin clasa

| mariafaneminem a răspuns:

Sincer e cam cea mai grea... dar nu te speria... daca invetzi si esti atenta nu o sa ti se para as