| xXAnnexX a întrebat:

am o intrebare.

Trec clasa a 6-a.deci cum vi s-a parut voua? Foarte grea?
Detalii

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ufflove strucklove struck! Decii cls a6a e cea mai usoara, minunatalove strucklove struck.Ador cls a 6a! Ce na-s da sa mai fiu in clasa a 6alove struck

O sa fie f usor, cel mai usor an.O sa ai noua FIZICA pe care daca o intelegi de la inceput o sa fie usoara pentru ca e primul an si nu o sa se puna mare accent pe ea. daca nu intelegi ceva intreab-o pe profesoara ta dupa ora ca sa pleci acasa cu totul invatat.
la bio nu inveti despre plante ...ci despre animalehappylaughing
la mate o sa se repete in mare ce ai facut intra 5-a, iar la rom o sa apara in sem.2 fabula si altele, la engleza tot asa o sa fie soper...si la francahappy, geogralove struck...nu stiu depinde si de profesori!
Deci in concluzie sa nu-ti fie frica de clasa a 6a pentru ca nu o sa fie o clasa grea daca inveti la fiecare ora si iti dai silinta.
Sper ca te-am lamurit si ajutat.
Succes la invat! bye!winking:*

| Dina a răspuns:

Deci:nu e nimic greu daca inveti)

" Invatatura e amara, roadele ei sunt dulci" happy

| Snk01 a răspuns:

Clasa a 6-a e o joaca pe langa a 5-a, crede-ma nici nu se comparawinking

| Morena12 a răspuns:

Buna! pai in clasa a 6a o sa faci fizica care mie mi s-a parut ff grea si nasoala. La mate o sa faci geometrie.Si cam atat e nou :d

| kRedhead a răspuns:

Clasa a 6-a nu mi s-a părut grea deloc. Chiar mi s-a părut cea mai uşoară dintre toate clasele gimnaziului happy. O să faci fizică (ţin minte), dar să ştii că nu este grea. Sunt doar noţiuni de bază, nu trebuie să îţi baţi capul cu aşa ceva, doar să înveţi normal ca la orice obiect. Nu sunt informaţii noi, ci la fel ca în clasa a 5-a. Doar matematica e... matematică laughing. Eu nici acum nu o înţeleg şi sunt a 9-a;-j. Dar na, nu se schimbă mai nimic să ştii :*. Să preţuieşi acest an, mie deja îmi pare rău că nu îl mai pot petrece.

| anonimaa19 a răspuns:

Nup.nu este deloc grea.trebuie doar sa inveti bine. dupa in clasele mai mari o sa fie mai greu...succes in toatewinking

| Joanne_1144 a răspuns:

Nu e grea...clasa a sasea e mult mai usoara decat a cincea pentru ca deja te-ai acomodat cu profesorii si noii colegi. Eu trec a opta, deci pentru mine vine un an greu cu examene si restul...u ai trecut hopul dintr-a 5-a, mai ai sa-l treci pe cel dintr-a opta happy