| Inejbrekker a întrebat:

Vreau sa stiu ce inseamna visul meu. Pe internet nu am gasit raspunsuri. Am visat ca m-am dus in gradina, acasa la mine. Acolo erau mama si unchiul meu. El uda plante sau ceva, n-am fost atenta, dar mama sapa o groapa, de fapt terminase de săpat cand am ajuns eu. Era o groapa de mormant. Erau si alte morminte acolo dar ziceam in vis ca nu oricine poate fi ingropat in gradina. Mormântul cel nou insa, era pe verticala, era ingust si lung, ca si cum ai baga sicriul pe verticala. Si era in forma triunghiulara. Am intrebat-o pe mama de ce l-a facut asa si mi-a zis ca e un mormant in 3 plăci. Am intrebat-o pentru cine e si mi-a zis ca e pentru Madalin, acesta fiind seful fratelui meu. PS. Madalin e mai tot timpul beat, poate are vreo relevanta, nu stiu. Apoi i-am zis ca n-are cum, caci Madalin e in viata. Ea mi-a raspuns ca va muri in curand pentru ca Madalin are probleme cu inima. De aici nu-mi mai amintesc... Daca ar putea cineva sa-mi spuna ce semnifică toate astea, as aprecia mult!

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Stii ce semnifica, semnifica faptul ca Madalin o sa moara curand. Insa visele nu au nicio valoare de premunitie, ele sunt doar o creatie a mintii tale, atata tot. Daca visele au o importanta atat de mare si chiar se adeveresc, atunci ar insemna ca zburam cu totii, ca vom cadea cu totii de pe un acoperis sau orice mai visam noi. O sa spui ca am luat totul literalmente, dar partea stanga a creierului tau se ocupa cu interpretari, chiar daca visul tau nu ar avea nicio relevanta, tu tot ai gasi una. Asta face creierul tau, incearca sa gaseasca tipare unde nu sunt, creeaza insemnatate unde nu exista.

| Inejbrekker explică (pentru Apokales):

Nu am spus c-ar fi o premonitie, nu cred ca merge asa, cu toate ca, cu cateva zile inainte ca bunica sa moara, am scris o poezie despre faptul ca va muri. In momentul ala nu mi s-a parut ciudat ci doar dupa ce a murit si mi-am dat seama ca nu prea avea sens ce am facut. Oricum, eu vreau doar sa stiu ce înseamnă mormântul ala ciudat...

| Apokales a răspuns (pentru Inejbrekker):

In mod obiectiv nu inseamna nimic, dar pentru tine inseamna ce vrei tu sa insemne. Capata ce forma vrei tu sa aiba. Daca avea forma normala, tot te inspaimanta, un mormant inseamna moarte sau cel putin asa o asociem.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu-l asculta, e premoniție.

| johnnny123 a răspuns:

Semnifica faptul ca subconstientul tau a luat cateva informatii din creier, le-a amestecat frumos intr-o salata, a asezonat-o cu cateva sentimente si temeri si ti-a servit-o pe post de vis. Atat si nimic mai mult. Visele nu au nimic premonitoriu.

| badpanda a răspuns:

Daca moare Madalin te rog sa-i retragi funda lui Oracle.

| Anonimhqhqhhsjsa a răspuns:

Nu semnifica nimic.Este doar o imaginatie a subconstientului.