| denisTiky a răspuns:

Sa nu faci prostia de a da comanda ca nimic ce ai facut tu aici nu e bine(aproape).
1. Placa de baza cu procesorul nu merg. Placa de baza este pe socket am4 iar procesorul este pe socket 1151.
2. Sursa e prea mare. Nu ai nevoie de acei 750w nici in 2 sisteme.
3. Ramii sunt ddr3 iar placa de baza suporta rami ddr4, deci nu sunt compatibile

Recomandari:
1)pastreaza placa de baza ca e beton si mergi pe un ryzen 7 1700x sau 2700

2) ia-ti niste rami ddr4 la 3000+mhz

3) schimba sursa cu una de maxim 600w care e si mai ieftina si este si suficienta pentru configuratia ta.

Recomandarile mele:
Procesor: ryzen 7 2700
Memorii ram: hyperx predator black 4x8 3000mhz ddr4
Sursa: njoy legion 600 semi modulara

Multa bafta

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu sunt compatibile,

Placa de baza suporta procesoare de la AMD seria Ryzen si tu ai pus un Intel, la fel si memoriile, placa de baza suporta DDR4 si tu ai pus DDR3, in rest componentele sunt compatibile.

| gica29 explică (pentru denisTiky):

Mersi

| gica29 explică (pentru denisTiky):

Mersi si apropo de recomandari sti ca vreau sa imi un pc mersi