| Andrei_Badarau_1996 a întrebat:

Aceste componente sunt compatibile intre ele? Ce parere aveti, ar fi bun pentru gaming?

HDD Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA2

Placa video Asus AMD Radeon HD6670, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Procesor AMD Athlon II X4 641 Quad Core, 2800MHz, 4MB, socket FM1, Box

Placa de baza Gigabyte A55M-DS2, Socket FM1

Memorie Kingston 8GB, DDR3, 1600MHz

Sursa este de 500w

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Iti recomand asa ceva:
Procesor dual core (chiar daca e dual core, e peste acel AMD), dovada aici:
http://www.anandtech.com/bench/Product/404?vs=188
Este g850 (mai slab decat g860),si x4 645, care e peste 641, ales de tine, concluzia o tragi singur
O placa de baza buna
4 gb ram
hdd 500 gb rapid
O placa video muuuult mai buna decat acel 6670
Sursa de calitate
Carcasa cu pozitionarea sursei jos, neagra, e frumoasa + un ventilator de 92 mm pentru partea din spate a carcasei
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/605208/

3 răspunsuri:
| alincde a răspuns:

Da parerea mea e ca sunt bunicele, depinde ce vrei sa joci, euti-as sugera o sursa de 600w ca sa nu ai probleme cu alimentarea si o placa video cu mai multi biti.

| Me2 a răspuns:

Care este bugetul tau?
Faci overclock?
La ce rezolutie te joci?, se poate mai bine

| Andrei_Badarau_1996 explică (pentru Me2):

Pai este unu de max 1.700 lei, pai de 1366x768, nu fac overclock