| Morsa123 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am reinstalat windows-ul ( am 10 acum inainte aveam 7) si de cand i-am dat restart nu mai merge niciun joc pe el, imi da eroare open gl am incercat sa instalez procesorul si la fel face.
Inainte mergeau toate jocurile si acum ciuciu.

10 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Incearca sa-i faci update, asa am patit si eu, insa nu mai stiu cum am rezolvat.Probabil n-ai niste librarii cerute de joc, un update ar trebui sa rezolve.

| Gentlemans a răspuns:

Instaleaza direct x sau placa video.
Eu folosesc driver booster pentru instalarea tuturor programelor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa instalezi procesorul? Huh?

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

LOL, acum o sa ma acuzi ca te urmaresc si iti si te trag la raspundere pentru raspunsuri proaste... SA INSTALEZE PROCESORUL?!? CE INSEAMNA ASTA?!? adica sa il infiga in socket, sa ii puna pasta si apoi sa prinda ventilatorul?!?
cum ar fi putut instala windows-ul daca nu a facut asta deja?
iar daca te referi la driverele de procesor, atunci procesorul ala ar trebui sa fie EXTREM DE EXOTIC (adica foarte, FOARTE PUTIN CUNOSCUT) ca windows 10 sa nu vina cu drivere pentru el!

acum, hai sa incerc sa dau si o solutie: pun pariu ca tu aveai jocurile instalate pe o partitie, si ai instalat windows-ul pe alta partitie, apoi ai incercat sa pornesti jocul direct si nu ti-a mers... marea majoritate a jocurilor noi au nevoie de niste librarii (cum ar fi directx updatat, dotnetfx, visualc++, etc.) pe care windows-ul nu le instaleaza direct, asa ca ar trebui sa rulezi setup/installer de la fiecare joc, care ar trebui sa instaleze respectivele librarii, iar daca ai jocuri piratate, atunci trebuie sa cauti ce eroare iti da si sa aflii ce librarie iti trebuie si sa o iei separat (eventual de pe site-ul de unde ai luat jocul)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Tu nu prea te exprimi coerent. Crezi ca omul a instalat windows ul, a vazut ca ceva nu merge, a scos procesorul, l a pus la loc, ne a zis noua ca l a instalat si pe urma tot nu ii merge?

Citez "si te trag la raspundere pentru raspunsuri proaste"

Cum dracu sa ma tragi la raspundere pentru raspuns prost cand la intrebarea asta nici macar nu am dat vreun raspuns. Era doar o intrebare sa inteleg ce vrea el sa zica prin "am incercat sa instalez procesorul". Ai facut macar vreo legatura cu intrebare si cu ce am zis eu?

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

Acum 30 minute | suntserios a răspuns:
Sa instalezi procesorul? Huh?

CE INSEAMNA ASTA?!?

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

Ce se intampla? nu sunt destul de coerent?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Tu esti capabil sa pui cap la cap 2 fraze?

Omul a zis ca a instalat procesorul

Si eu l am intrebat ce inseamna asta
.

Pricepi? Daca nu esti in stare sa intelegi o fraza, intreaba inainte sa comentezi aiurea.

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

Eu am niste bere la bord, tu? ce scuza ai? tongue

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Scuza pentru ce? Ca tu nu pricepi ceea ce citesti?