| adisuk18 a întrebat:

Deci din cate probleme mam intanint pe toate le-am rezolvat asta mi-a pus capac. deci : Am luat o placa video un 9600GT a mers perfect dupa care la un moment dat nu-mi mai dadea semnal video (pe monitor) a zis cai de la placa de baza de la slot mai exact oricum imi face cateva probleme am facut rost de alta placa de baza... si merge dar ..la sa zicem 4 porniri pc 1 imi arata eroare blu screen nvlddmkm.sys oricum cu 1-2 restart se rezova intrea in windows (deci nu mereu face chestia asta e..ideea ea ca nu-mi mai merg jocurile cum mergeau de ex call of duty MDW3 scadeaza ca dq si pe low si in altele jocuri mere mergea perfect pe high sau mediu acum scadeaza si pe low diferenta intre placile de baza era procesorul pe cea anterioara aveam un AMD X2 7850 iar pe cel care il am in prezent e un Intel E5400 in rest aceiasi ram 4gb DDR2 hard etc am cautat pe net eroare uni zic k de la drivere etc..am reinstalat driverele am bagat si alte windosuri si windows 8 si 7 /x64 si 32 ambele le-am incercat mai multe cu ultimie drivere aparute pentru placa de pe saitul lor Geforce de la ce sa fie nu stiu temperatura este exact ca inainte nu se incinge imi sta in idle la 38-40 am facut test cu Furmark mai sus de 63 nu sare deci nu-s de la ce dq o fi am zis sa incer placa si pe alta placa de baza sa vad dar docamdata nu am avut unde momentan sa fie de la placa de baza sau placa video ati avu careva problema asta? da funta evident.

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video, sau sursa!

| adisuk18 explică (pentru K0sti):

Am incerca si cu alta sursa degeaba si sursa zic eu ca e destul de buna am un RPC 500W

| K0sti a răspuns (pentru adisuk18):

Adico o pocnitoare! Vreo 350W reali! Daca ai incercat tot cu o pocnitoare, e clar! Deci cauzele ti le-am spus mai sus!

| adisuk18 explică (pentru K0sti):

Nu e frate pocnitoare si are 500W reali si na daca ar fi sursa dc inainte mergea cu aceias sursa

| adisuk18 explică (pentru adisuk18):

Tinand cont caeste cam 100 lei pretu ei nu e din astea la 40-60 lei

| K0sti a răspuns (pentru adisuk18):

Ete ca nu mai merge! Vrei sa spui ca asta nu e pocnitoare? http://i.imgur.com/dYgqNYP.jpg

Ia da-i capacul jos si verifica condensatorii de pe iesire! Inca o data, placa video pe duca, sau sursa. Un defect des intalnit la modelul asta de placa. Sensibila la alimentare sau are probleme! Ai Google, ia si cauta!

| adisuk18 explică (pentru K0sti):

Pe placa vide toti condensatori sunt buni nu e arsi nici unu daca ar fi sar vedea si banuesc ca sursa nue de-o data ceam incerca si cu alta sa vad sa probez placa pe alta placa oricum mersiwinking

| K0sti a răspuns (pentru adisuk18):

Eu ziceam de sursa! Verific-o!

| adisuk18 explică (pentru K0sti):

Am rezolvato nu era nici de la sursa nici de la placa video era ori de la placa de baza ori procesor am schimbat placa cu tot cu procesor (iarasi) laughing si merge perfect oricum mersi multwinking

| K0sti a răspuns (pentru adisuk18):

Ok, nu ai pentru ce!

| Gabitzu246 a răspuns:

Chiar nu stiu ce poate fi, si eu am avut un 9600 Gt, si la mine cand a murit a facut poc si gata big grin, totusi incearca si la alt PC cu o sursa mai buna, dar eu personal cred ca sunt 2 variante plauzibile, ori sursa nu face fata (tu spui ca inainte mergea dar sa stii ca nu este o sursa prea stralucita si poate ca a inceput sa faca figuri, sa numai dea acelasi curent), si varianta 2 ar fi ca placa video este pe duca.Incerca sa o cureti bine de praf cu o pensula si uitate bine sa vezi daca este vreun condensator umflat sau altceva.
Si depinde si ce producator este daca este de la Asus atunci nu ar trebui sa cedeze asa usor, stiu ca cele de la nVIDIA originale aveau o mica problema.

| adisuk18 explică (pentru Gabitzu246):

Este de la leadtek am curatato nu are nici un condensator umflat si am incerca si cu alta sursa chestia e ca mi-a mers pe alta placa de baza cea de dinainte dar la u momet dat nu mai dadea semnal adica se reseta pc singur si pe placa asta merge dar asta e problema ceam zis mai sus. sursa pe care am incercat-o era mai slaba de la delux de aia praf dar inainte ca eu so folosesc am luat-o de la un prieten si el o avea tot pe o sursa de 450W delux si mergea perfect am impresia ca ori placa de baza e figura ori video oricum o sa incerc si pe alta placa de baza si o sa anuntwinking