| costeaboy a întrebat:

Adata SU 650 vs Kingston A400?

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu am mai citit reviewuri si din alte tari si in general adata vad ca Adata are probleme mai des ca kingston.Eu am luat A400 pentru laptopul lui tata si mie mi-am pus Kingston M.2 NMVE si nu avem probleme de 2 luni.Recomand Kingston pentru fiabilitate big grin.

| bogdan324 a răspuns:

La fel ca si baiatu' de mai sus, am luat un ssd de la Kingston pentru laptop-ul lu' taicamiu de 120gb, tot A400 fiindca e super ieftin si a facut o diferenta majora la bootare si fluiditatea windows-ului in general.
Eu am un ssd pe m.2 nvme Kingston de 500gb, e racheta, in cateva secunde de la aprinderea pc-ului sunt deja intrat in windows, jocurile si aplicatiile instalate pe ssd se incarca mult mai rapid.
In zilele astea un SSD e un MUST HAVE!