| REEEEEEEEEEEE a întrebat:

Ajutor va-rog

Azi mi-am cumparat un headset de gaming cu microfon. Cand bag microfonul, imediat nu se mai aude nimic.

Nu am realtek hd audio mananger doar conexant hd audio sau cum il cheama si pe el

Am incercat sa updatez driverele etc. dar nu a mers

Am un laptop. ASUS VivoBook 15 X510UQ

Am incercat tot dar tot nu a mers sad

2 răspunsuri:
| Allen1999 a răspuns:

Dule inapoi de unde le-ai luat asta daca ai verificat setarile.Cel mai bine dule inapoi pentru a nu le strica.

| LPCTSTR a răspuns:

Windows mereu are probleme cu configurarea microfoanelor, poate ajuta.
Conecteaza microfonul, mergi in Panou de control\Hardware și sunete, Sunete.
Acolo mergi in sectiunea Intregistrare-> Proprietati, intri mai intai la Niveluri, a doua bara, cea de jos unde scrie Microphone Boost, muti acel nivel la maxim. Apoi intri la Complex si la Format implicit, selectezi(se poate sa difere) cea mai mare valoare adica "2 canale, 24 biti, 96000 Hz(Calitate studio)", setarea asta este pentru o calitate mai buna.