| anonim_4396 a întrebat:

Allview a4all sau Vodafone smart mini? Care telefon este mai bun?

Răspuns Câştigător
| eddy93 a răspuns:

Telefoanele sunt destul de apropiate, doar ca cel de la Vodafone are memoria RAM mai mare (512mb-dublu fata de a4all), un lucru important, 4gb memorie ROM, fata de 512mb si nu in ultimul rand o versiune mai buna de android (4.1.1 JB) fata de 2.3.7.
Daca e sa te iei dupa marca, depinde ce preferi: fie Vodafone(Alcatel) jumatate frantuzesc, jumatate chinezesc, fie Allview, jumatate romanesc, jumatate chinezesc. E alegerea ta. Dar la performante, clar Vodafone Smart Mini e mai bun. Gata big grin

7 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Eu as opta pentru Allview, deoarece are mai multe functii+ca este mai bun.
Bafta!

| mnthseby a răspuns:

Eu as alege Vodafone smart mini. are si android 4

| eddy93 a răspuns (pentru jj95):

Daca doresti sa ne spui si noua care sunt functiile pe care le are in plus fata de Vodafone si argumenteaza de ce este mai bun Allview, ca tare suntem curiosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru eddy93):

Am auzit ca alcatelu(Vodafone) este o marca mai proasta de telefoane.Sa merg pe el?

| eddy93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acuma depinde care iti place tie mai mult. Dar sincer acuma, nici Allview nu-mi insufla mai multa incredere big grin. Cel putin Alcatel e pe piata de cativa ani buni...au capatat mai multa experienta in domeniu, au avut mai mult timp sa invete din greseli big grin, parerea mea,... Acuma sti cum e, depinde de cum ai parte de el; unul care a avut un Alcatel poate sa-ti spuna ca a fost foarte prost, iar altul ca a fost chiar multumit de el.
Pana la urma vorbim de telefoane care costa sub 400 RON; si totusi sunt foarte bune; daca pe ele aparea un alt brand (nu dau exemple...) sa vezi atunci cum sareau preturile si vanzarile laughing.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru eddy93):

Multumesc.O sa merg pe Vodafone. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am Allview A4 All si am doua cartele
(Dual Sim )am camera in fata de 0, 3
memorie interna 512 MB
si multe multe altele.