| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Am aceeași problema ca acest copil, Cum o rezolv dau funda:

https://youtu.be/gNUe9PGPIlw

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza windows!

| Horologer a răspuns:

Am avut aceeasi problema acum mult timp.Eu am patit de la antivirus asta, l-am dezactivat. Daca nu e de la el, intra in task m.(ctrl+shift+esc) si dai end task la iCloud Photos.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru lpavel):

Nu mă pot loga, pe ca ecranul tot da refresh

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru Horologer):

Nu pot scăpa din lock screen, și nu am Cum sa dau task manager

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

Pentru reinstall windows nu e nevoie de log-in, nici de boot windows.

Daca nu aveti nimic pe hard-disk foarte important (in C: mai exact) reinstalarea windows-ului ar fi cea mai buna idee.
Primul lucru pe care ar trebui sa il aveti ar fi un stick USB sau DVD cu windows, fie el windows 10, 8 sau 7.
Dupa ce puneti stick-ul sau dvd-ul in unitate reporniti pc-ul si deschideti BIOS (cu tasta DEL sau F8). Undeva (de obicei in categoria "Boot") ar trebui sa gasiti "Boot Priority Order". De acolo puneti "1st booting device" ca "CDROM" sau "DVDROM" sau "USB-STICK", in functie de ce folositi pentru a instala windows-ul.
Cand dati restart la PC va zice "Press any key to boot from CD", adica apasati orice tasta pentru a incepe setup-ul de instalare a windows-ului (din orice, stick/dvd/cd, va zice de fiecare data CD indiferent).

https://www.youtube.com/watch?v=6i16HtZnQvw

In meniul de instalare Windows ar trebui sa apara un meniu care va intreaba "Which installation do you want?"; acolo daca alegeti "Custom Install (advanced)" ar trebui sa va arate partitiile disponibile si puteti formata orice partitie (format = sterge tot) pentru a instala windows-ul pe ea.

Daca nici dupa reinstalarea windows-ului nu se rezolva problema atunci este clar de la monitor. Daca aveti un monitor in plus, separat sau altcineva are recomand montarea lui pentru a testa daca nu el e problema initial.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru TheRealFantasy):

Nu am stick USB windows, dar apreciez răspunsul therealfantesy