| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Bun, am pornit windows 10, am o parola pe el si nu o sa ma lase sa imi bag parola, pentru ca tot schimba intre log in si "perdeaua" ( chestia aia care trebuie sa i dai click sa ajungi la login screen, idk cun i se zice).

Videoul ne e al meu dar are aceeasi problema:

https://youtu.be/gNUe9PGPIlw

6 răspunsuri:
| Apollo007 a răspuns:

Treci de parola. Încearcă asta https://m.youtube.com/watch?v=HZmAeyNM-TM

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru Apollo007):

Nu am CD / USB cu win 10 și nu pot sa intru în computer fără sa trec de parola, nu sunt pe un VM sau ceva. Dc e o alta cale, spune te rog

| Apollo007 a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

De obicei asta e de la un update. Am pățit-o si eu. Cand ajungeam sa bag parola pur si simplu nu mergea. Nu scria nimic in campul acela. La mine a mers dupa restart. Încearcă recovery mode shift+f8

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru Apollo007):

Shift + f8 nu mege! Este o alta cale sa dau în safe mode fără sa trec de lockscreen

| RobertBD12 a răspuns:

Este posibil să fi primit un virus, dacă ai windows 10 official dă-i recovery cu cd-ul,
Dacă nu ți-aș recomanda să îl reinstalezi.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru RobertBD12):

Eu cand am dat boot up mi-a dat like ceva chestii cum sa pornesc laptopul