| marianico22 a întrebat:

Am achizitionat un Iphone 11 in septembrie 2020 si de curand mi am verificat sanatatea bateriei si mi-a aratat 95%... e normal sa fi scazut atat de mult in doar jumatate de an?

10 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Da este normal, totul depinde cum îl folosești, dacă îl ți la încărcat mai mult decât trebuie, dacă continui să îl folosești deși nu mai are baterie necesară, dacă îl folosești în timp ce se încarcă.

| Pufarina23 a răspuns:

In general asta depinde și de cât ai stat pe telefon, poate și nivelul de încărcare! Recent mi-am schimbat bateria (am tot iPhone), la service mi s-a spus ca cel mai mult termina bateria faptul ca lăsam telefonul la încărcat peste noapte!

| marianico22 explică (pentru Pufarina23):

Multumesc mult!

| marianico22 explică (pentru Irinelp):

Multumesc!

| Adry05 a răspuns:

Eu îl am din noiembrie și tot 100% are, deci nu, nu e normal. cum îl încarci?

| marianico22 explică (pentru Adry05):

Il
incarc normal, bateria ma tine mult, de obicei il incarc pe noapte dar cateodata il incarc si seara si inainte sa ma culc il scot de la incarcat...

| Adry05 a răspuns (pentru marianico22):

Noaptea îl deteriorează cel mai mult. îl lași până la 20%? îl încarci mai repede? îl lași până la 100%?

| marianico22 explică (pentru Adry05):

Mereu il las sa se incarce pana la 100% dar de obicei il las sa se descarce de tot si doar dupa il bag la incarcat..Ar trebui sa l bag la incarcat cand e la 20%?

| Adry05 a răspuns (pentru marianico22):

Aproximativ, nu e ok să se descarce prea mult sub 20%. eu îl bag în general să nu fie sub 10% și-l las până la 100% și evit cât pot să stau pe el cât e la încărcat și nu-l las pe timpul nopții

| StefanE2019 a răspuns:

Mi-e pe Samsung A70 (4500mAH) îmi arată că uzura bateriei este de 15%, după un an și jumătate de când îl am.
Deci da, cam asta este media.