| anonim_4396 a întrebat:

Am achiziționat un iPhone SE2 acum 2 saptamani și capacitatea bateriei era 100% dar acum a scăzut la 99%. Este normal sa scada intr-o perioada asa scurta de timp?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"acum 2 saptamani și capacitatea bateriei era 100% dar acum a scăzut la 99%. Este normal"

un procent in 2 săptămâni? Ești fericitul posesor al unui (aproape) perpetuum... mobile

| Andrei53024 a răspuns (pentru sierra1):

Mă refer la "sănătatea bateriei".

| ColaDeCashmir a răspuns:

Da. Probabil e mai degraba la 99.5%, dar nu arata si numarul dupa virgula. Nu o sa scada chiar asa de rapid. Am unul de un an si ceva si e deja la 85%, dar din pacate la SE2 deja ai bateria extrem de mica de la inceput ahahahaha